گفتگو سبزوار:

سبزوار آنلاين: گفت و گو درباره اخبار شهر سبزوار

گفت و گو

تاریخ گفتگو: 4 تير 1393 / کد مطلب: 2764 / بازدید: 1466 / اظهار نظر: 0

با مدیر کل بازرسی استان


هنوز تخلف مدیران سبزوار محرز نشده استهنوز تخلف مدیران سبزوار محرز نشده است مدیر کل بازرسی استان در  گفتگو با خبرگزاری مهر اظهار داشت: هنوز تخلفی برای ما محرز نشده است و  چون هنوز این پرونده نهایی نشده است اجازه دهید که نامی از فردی برده نشود.
حجت الاسلام درویشیان  درباره نتیجه این اداره از روند بازرسی از شورای سوم و شهرداری سبزوار گفت: آشنایی و تسلط  شوراهای شهر و روستا  از قوانین و مقررات بعضاً کافی نیست گاهی مصوبات غیر قانونی را تصویب می کنند که باید توسط کارگروه انطباق در فرمانداری ها بررسی و برگشت بخورد. در بازرسی های صورت گرفته در سبزوار اشکلاتی در مصوبات شورا و  عدم تذکر و برگشت دادن مصوبات از سوی کارگروه انطباق محرز شده است. درویشیان با تاکید به اینکه هنوز تخلفی برای ما محرز نشده گفت: چون هنوز این پرونده نهایی نشده است اجازه دهید که نامی از فردی برده نشود.
وی بابیان اینکه گزارش تخلف از شهرداری هم داشته ایم اظهار داشت: این پرونده ها را به مرجع قضائی ارسال کردیم تا رسیدگی شود و تا رای صادره نهایی و قطعی نشود نمی توانیم اعلام کنیم.
رئیس سازمان منطقه 2 کشور در ادامه گفت: سال گذشته از چند شهرداری استان خراسان رضوی بازرسی به عمل آمد که جلوگیری از تضییع 70 میلیارد تومانی سهم یک شهرداری یکی از دستاوردهای این نظارت ها بود.
حجت الاسلام درویشیان در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: در سال گذشته 101 بازرسی موردی وً 83 بازرسی مستمر از دستگاه های مختلف استان به ویژه بانکها شهرداریها و ادارات دارائی صورت گرفت که نتیجه آن بازگشت یک هزارو 35 میلیاردریال به بیت المال بوده است.
وی با بیان اینکه جلوگیری از واگذاری  حدود2 هزارو800 هکتار زمین یکی دیگر از ثمره های بازرسی های سال گذشته بود افزود: در این واگذاری ها بعضی از ضوابط رعایت نشده بود که از ادامه روند آن جلوگیری صورت گرفت.
مدیر کل بازرسی خراسان رضوی تصریح کرد: سال گذشته بر 2 هزارو 939 مزایده و مناقصه با حضور نماینده یا دریافت اطلاعات نظارت داشتیم که  برای پیشگیری از تخلف یک هزارو 678 تذکر دادیم که خوشبختانه با توجه مسئولین و برطرف کردن ایرداها همراه بود.
وی بیان کرد: 22 مناقصه یا مزایده دستگاه های تحت نظارت این اداره  که امکان اصلاح نداشت را لغو کردیم و درخواست تجدید آنها را صادر کردیم همچنین 2 مورد هم هم جهت سیر مراحل قضائی به دادگاه ارسال شد. رابطه
  با بیان اینکه در حوزه نظارت بر مناقصه ها و مزایده ها بیش از یک هزار 95 میلیارد تومان وصول شده است
مدیرکل بازرسی استان خراسان رضوی در ادامه به اثر بخشی 90 مورد از نظارت ها و بازرسی های این اداره اشاره کرد و گفت:  در این رابطه می توان به پیگیری برای جلوگیری تضییع 70 میلیارد تومانی از حقوق یکی از شهرداری های استان، ابطال 2 مصوبه هیات وزیران در خصوص واگذاری کارخانه سنگ آهن، افزایش 300 درصدی حقوق دولتی در حوزه معدن، اصلاح یک  قرارداد مربوط به یکی از شهرداری های استان، پیگیری برای جذب فوق العاده 18 هزار کارکنان غیر هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی مشهد  است.
وی در ادامه با اشاره به اینکه طبق قانون هزینه آب، برق وگاز مساجد رایگان و مدارس 50 درصد است گفت: سال گذشته بیش از  یک میلیارد و 660 میلیون تومان از وجوه اضافی دریافت شده در این زمینه را استرداد کردیم.
درویشیان در بخش دیگری درباره دستاورد های شورای دستگاههای نظارتی  استان گفت: این شورا  با حضور مدیر ان کل دیوان محاسبات، اطلاعات، بازرسی و معاون عمرانی استاندار و دادستان مرکزی استان برگزار می شود.
وی با اشاره به اینکه 3 سال از تشکیل این شورا تحت نظر شورای دستگاههای نظارتی کشور می گذرد اضافه کرد: وجود این شورا قطعا موازی کاری ها و ناهماهنگی هایی که موجب کندی کارایی دستگاههای اجرایی شده بود را برطرف کرد همچنین  این شورا باعث شد دستگاه های نظارتی در انجام ماموریت ها به همدیگر کمک کنند تا کارائی دستگاه های نظارتی افزایش یابد.
اظهار نظر

نام:

ايميل:
وب:
شماره امنيتي:
نظر شما:


0 نظر در صف تاييد است.