گفتگو سبزوار:

سبزوار آنلاين: گفت و گو درباره اخبار شهر سبزوار

گفت و گو

تاریخ گفتگو: 26 تير 1393 / کد مطلب: 2782 / بازدید: 1543 / اظهار نظر: 6

با جلال تعصبی عضو شورای شهر


شورای سبزوار رکود دار تعداد کمیسیون در کشور استشورای  سبزوار رکود دار تعداد کمیسیون در کشور است شورای  سبزوار رکود دار تعداد کمیسیون در کشور است/  ضرورت بازنگری در سیستم اداری شورا
منتخب مردم سبزوار در پارلمان این شهر گفت: شورای اسلامی شهر سبزوار دارای 9 کمیسیون است که از این بابت در بین شوراهای کشور رکوردار است.
جلال تعصبی در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: حداکثر کمیسیون های شوراهای اسلامی کشور به ویژه کلان شهرها 5 کمیسیون است که برای تحت پوشش دادن مسائل مختلف کمیته های فعالی زیر مجموعه کمیسیون ها تشکیل شده اند.
وی با بیان اینکه کمیسیون ها در واقع شوراهای کوچک هستند افزود: اغلب مصوبات شورا ابتدا در کمیسیون ها به طور تخصصی بررسی می شوند و نظر کمیسیون نقش بسزایی در رای گیری اعضاء برای  لایحه یا طرح پیشنهادی دارد.
رئیس کمیسیون خدمات شهری سبزوار با انتقاد از مشخص نبودن اعضاء کمیسیون های شورای این شهر پس از حدود 10 ماه بیان کرد: شورای اسلامی شهر سبزوار نیازمند یک بازنگری در ساختار اداری و  شیوه برگزاری جلسات رسمی و کمیسیون ها است که در این راستا باید برای اداره شورا آئین نامه داخلی تنظیم شود.
تعصبی با تاکید بر اینکه اعضاء کمیسیون ها باید در دومین جلسه شورا انتخاب می شدند گفت: بر اساس قانون 5 نفر از اعضاء شورا باید عضو کمیسیون های تخصصی یا مورد علاقه شان باشند و این تعداد با موافقت همه اعضاء می تواند تا 7 نفر هم افزایش یابد.
منتخب مردم در پارلمان شهری با بیان اینکه در حال حاضر همه اعضاء شورای سبزوار در تمام کمیسیون ها عضو هستند اضافه کرد: بنده از ابتدا با این رویه مخالف بودم و این موضوع در هیچ کجا مورد قبول واقع نمی شود.
وی با تاکید بر اینکه مشخص نبودن اعضاء کمیسیون ها باعث بروز مشکلات مختلف در کمیسیون ها شده است گفت: با وضع موجود هیچ یک از اعضاء خود را موظف بر حضور در کمیسیون نمی دانند و رئیس کمیسیون هم نمی تواند از توان عضوی که در جلسات به طور ثابت حضور ندارد برای پیشبرد کارهای کمیسیون کمک بگیرد.
تعصبی با اشاره به اینکه این مشکلات به صحن شورا نیز بروز کرده است صریح کرد:  متاسفانه برخی اوقات  اعضاء کمیسیون هیچ دفاعی از مصوبات کمیسیون  که به آن رای داده اند نمی کنند و  با وجود تصویب یک طرح یا لایحه در کمیسیون با اتفاق آرا اما  گاهی تعداد آراء در صحن شورا  برای همان طرح یا لایحه کاهش می یابد  که این موضوع اصلا شایسته و قابل قبول نیست.
عضو شورای شهر سبزوار با تاکید بر تسریع در انتخاب اعضاء و هیات رئیسه کمیسیون ها گفت: تشکیل کمیته های مختلف زیر مجموعه کمیسیون ها نیز می تواند در تصویب مصوبات قانونی و کارشناسی برای تمام بخش های مختلف تاثیر گذار باشد.
 وی افزود : از آنجائی که شورای شهر باید به فکر تمام امور شهر و شهروندان باشد هیچ گونه محدودیتی برای تشکیل کمیته های تخصصی ویژه اقشار مختلف تحت نظر کمیسیون ها وجود ندارد.
اظهار نظر

نام:

ايميل:
وب:
شماره امنيتي:
نظر شما:


6 نظر در صف تاييد است.