خبر عمرانی سبزوار:

سبزوار آنلاين: اخبار عمرانی شهر سبزوار

خبر عمرانی

تاریخ خبر: 11 ارديبهشت 1390 / کد مطلب: 1193 / بازدید: 1401 / اظهار نظر: 0


سهم مجتمع فرهنگي مزينان از اعتبار فرهنگي استان تنها 60 ميليون تومانسهم مجتمع فرهنگي مزينان از اعتبار فرهنگي استان تنها 60 ميليون تومان بعد از گذشت 10 سال مرمت وتکمیل مجتمع فرهنگی هنری دکتر علی شریعتی مزینان که به صورت نیمه تمام رها شده بود با اعتبار بالغ بر 600 میلیون ریال آغاز شده است. 
به گزارش سبزوار آنلاين گذشت بیش از10 سال از آغاز ساخت  مجتمع فرهنگي هنري مزينان كه بواسطه درگذشت دكتر شريعتي در دولت اصلاحات كلنگ ان به زمين زده شد بعد از گذشت 10 سال متاسفانه پيشرفت ناچيزي داشته است بطوريكه قسمتهای زیادی از این بنا مجددا تخریب و پیشرفت 30 درصدی آن عملا به 10درصد کاهش پیدا کرده است.
چندي پيش یک گروه کارشناسی از دفتر برنامه ریزی وبودجه استانداری خراسان رضوی براي بازديد از اين مجتمع عازم مزينان شد و از نزديك اين طرح فرهنگي را مورد بررسی قرارداد كه در نهايت تنها مبلغ 600میلیون ریال اعتبار ازمحل اعتبارات استانی به آن اختصاص یافت!!
با اختصاص این اعتبار و آغاز کار همگان منتظر تغییرات خاص در این بنا بودند گذشت نزدیک به 3 ماه فعالیت کارگران و مهندسان در این پروژه باعث امیدواری مردم شد ولی تعطیلی یکباره ای این پروژه سئوالاتی را در ذهن متبادر کرد .
پیگیری های انجام شده نشان داد که اعتبار اختصاص یافته به این پروژه تمام شده است جالب اينكه اين اعتبار تنها صرف نصب درب ورودی این مجتمع به همراه پوشیده شدن و ایزوگام شدن 12 سقف گنبدی به طول 12 متر شده بود .
گفتني است این پروژه دارای ساختمان کتابخانه، آمفی تئاتر، فضاهای سبز، آب نما، سالن اجتماعات و رستوران می باشد و اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی متولي انجام آن است.
 اميد است مجتمع فرهنگي هنري مزينان به سرنوشت مجتمع فرهنگي هنري اسرار كه 17 سال براي تكميل آن زمان صرف شد دچار نشود .
اظهار نظر

نام:

ايميل:
وب:
شماره امنيتي:
نظر شما:


0 نظر در صف تاييد است.