خبر عمرانی سبزوار:

سبزوار آنلاين: اخبار عمرانی شهر سبزوار

خبر عمرانی

تاریخ خبر: 17 ارديبهشت 1390 / کد مطلب: 1260 / بازدید: 8364 / اظهار نظر: 0

نماينده مردم سبزوار:


اعتبارات خوبي براي طرح هاي عمراني اختصاص يافته استاعتبارات خوبي براي طرح هاي عمراني اختصاص يافته است

نماينده مردم سبزوار گفت: گر چه برنامه هاي شركت گاز براي گاز رسانی به سبزوار چندان رضایت بخش نبود اما اين مهم برای داورزن، مزینان و تعدادی از روستاهای جوین و جغتای راضی کننده بود.
علي بروغني در گفتگو با سبزوار آنلاين اظهار داشت: امیدواریم در بخش هاي تابعه  سبزوار به خاطر گستردگی روستاها و آماده بودن ظرفیت ها  اين مهم مورد توجه قرار گيرد و روستاهایی که در شعاع 10 کیلو متری لوله گاز قرار دارند هر چه زودتر از نعمت گاز بهره مند شوند .
وي در بخش ديگري از سخنانش افزود: ازجمله کارهای مهمی که در سال گذشته انجام شد و امسال نيز ادامه دارد مي توان به ایجاد منطقه ویژه اقتصادی، ارتقاء بخش خوشاب به شهرستان و افزایش اعتبارات در بودجه هایی که در ردیف ملی قرار دارند اشاره كرد.
بروغني افزود: در اين راستا 45 میلیارد ریال براي تكميل استاديوم 15 هزار نفری تصويب شد كه نسبت به سال گذشته از رشد صد در صدی برخوردار است همچنين براي اجراي طرح راه آهن سبزوار اعتباری بالغ بر 80 میلیارد ریال تصويب شده و براي شبكه فاضلاب سبزوار نيز  اعتباری بالغ بر 50 میلیارد ریال در نظر گرفته شده است كه اين اعتبارات جداي از بودجه های است كه براي دانشگاه تربيت معلم و علوم پزشکی به تصويب رسيد.
عضو كميسيون برنامه و بودجه مجلس شوراي اسلامي به پیشنهاد کمیسیون بهداشت مبني بر اختصاص مبالغي از محل افزايش درآمد نفت براي ساخت بيمارستان هاي درمان بستر اشاره كرد و افزود: خوشبختانه 10 میلیارد ریال برای بیمارستان های درمان بستر ششتمد، روداب، داورزن، خوشاب و حومه تصويب شده و همچنین ما شاهد افزایش چشمگیر اعتبارات براي دانشگاه علوم پزشکی و دانشگاه تربیت معلم  بوديم بطوري كه در کمیسیون تلفیق 5 میلیارد ریال به اعتباري كه از قبل براي اين دو دانشگاه پیش بینی شده بود افزوده شد.
بروغني با اشاره به ورود نیکزاد از وزارت مسكن به وزارت راه  گفت: یک نهضت آسفالت براي روستاها در شرف انجام است و براي تمام روستاهایی که بالای 50 خانوار جمعيت دارند اعتباراتی برای آسفالت  اختصاص خواهد يافت.
وي با اشاره به اينكه تامين آب شرب در روستاها را از ديگر مباحثي عنوان كرد كه مورد توجه مجلس و دولت قرار دارد اظهار داشت : در بخش كشاورزي نيز کمک های بلا عوض خوبي برای تسطیح و آبیاری قطره ای، احیاء قنوات تخصيص يافته كه ثمرات آن رشد بخش كشاورزي و جلوگيري از مهاجرت روستائيان خواهد بود .
نماينده مردم سبزوار، جوين، جغتاي و خوشاب ارتقاء روستاهای بزرگ نوده انقلاب، مشکان، رباط جز، حکم آباد، رازی و عبدی آباد به شهر را از برنامه هاي پيش رو عنوان كرد و گفت: ما در حال پیگیری هستیم که این روستاها به شهر ارتقاء يابند.
وي در ادامه با اشاره به همكاري مردم در عرصه هاي مختلف با مديران شهرستان گفت: تقاضای ما از مردم این است با توجه به تزريق 20درصد در آمد نفت به صندوق توسعه ملی که مخصوص سرمایه گذاری است مردم  از این فرصت استفاده کنند و براي سرمايه گذاري در راه اندازي واحد هاي صنعتي مشاركت كنند ما و بانکها و فرمانداری این آمادگی را داریم که کمک کنیم به یک رونق اقتصادی  برسیم نگرانی ما فقط بیکاری و اشتغال است  که بایستی  همه کمک کنند که این  مشکل هر چه زودتر مرتفع شود .
اظهار نظر

نام:

ايميل:
وب:
شماره امنيتي:
نظر شما:


0 نظر در صف تاييد است.