خبر فرهنگی سبزوار:

سبزوار آنلاين: اخبار فرهنگی شهر سبزوار

خبر فرهنگی

تاریخ خبر: 31 ارديبهشت 1390 / کد مطلب: 1336 / بازدید: 3080 / اظهار نظر: 2


افتتاح 2 سفره خانه و رستوران سنتي در سبزوارافتتاح 2 سفره خانه و رستوران سنتي در سبزوار همزمان با هفته ميراث فرهنگي از 2 سفره خانه و رستوران سنتي در روستاي كهنه آب سبزوار بهره برداري شد.
در اين مراسم كه با حضور معاون گردشگري سازمان ميراث فرهنگي و جمعي از مسئولان شهرستان برگزار شد از سفره خانه و رستوران سنتي در باغ و سفرخانه آق بابا در روستاي كهنه آب بهره برداري شد.
به گزارش سبزوار آنلاين معاون گردشگري سازمان ميراث فرهنگي در اين مراسم گفت: خوشبختانه از فضاهاي پذيرايي سنتي در سبزوار استقبال خوبي به عمل آمده و ما اميدواريم روند ساخت اين گونه فضاها در اين شهرستان بيشتر شود.
منتجبي به رستوران و سفره خانه سنتي در باغ اشاره كرد و گفت: اين مجموعه تلفيقي از معماري تاريخي و فضاهاي گردشگري جديد است كه يادآور هويت تاريخي و معماري اين منطقه مي باشد.
گفتني است سفره خانه و رستوران سنتي در باغ در انتهاي بلوار ورودي روستاي كهنه آب در يك فضاي باغي دلپذير ساخته شده و با 2هزارو 800 متر وسعت داراي فضاهايي همچون آب نما، آلاچيق ، درياچه مصنوعي و كافي شاپ مي باشد و تنها براي استفاده خانواده هاي سبزواري در نظر گرفته شده است براي ساخت اين مجموعه 250 ميليون تومان هزينه شده است.
همچنين سفره خانه و رستوران سنتي آق بابا در روستاي كهنه آب افتتاح شد براي راه اندازي اين مجموعه نيز كه در زميني به وسعت يكهزارو 400 متر و زيربناي 700 متر مربع ساخته شده 350 ميليون تومان هزينه شده است.
 اظهار نظر

نام:

ايميل:
وب:
شماره امنيتي:
نظر شما:


خجالت بكشين همين بس كه به فكر ميراث شهر نيستين