خبر ورزشی سبزوار:

سبزوار آنلاين: اخبار ورزشی شهر سبزوار

خبر ورزشی

تاریخ خبر: 1 خرداد 1390 / کد مطلب: 1351 / بازدید: 1425 / اظهار نظر: 0

معاون پارلمانی سازمان تربیت‌بدنی:


بخشي از استاديوم 15هزار نفري سربداران راه اندازي مي شودمعاون پارلمانی سازمان تربیت بدنی كشور گفت: بخشي از استاديوم 15هزار نفري سربداران راه اندازي مي شود.
به گزارش سبزوار آنلاين دکتر محمد صادقی در مراسم بزرگداشت و تجلیل از پیشکسوتان عرصه ورزش سبزوار که در محل تالار کاشفی برگزار شد، با اشاره به بازدیدش از مجموعه ورزشي 15 هزار نفری سربداران  عنوان كرد: تلاش ما در سازمان این است که حداقل بخشی از این مجموعه را که قابل استفاده برای 5 هزار نفر است را ظرف امسال و سال آینده به اتمام برسانیم.
صادقي با بيان  اينكه فضای ورزشی کشور در ابتدای پیروزی انقلاب اسلامي حدود یک میلیون و 500 هزار متر مربع بوده است، اظهار داشت: این فضا در 5 سال قبل از دولت نهم به 13 میلیون متر مربع یعنی بیش از 10 برابر و در دولت نهم و دهم به 30 میلیون متر مربع افزایش یافته است.
وی با بيان اينكه جمعیت كنوني كشور نسبت به ابتدای انقلاب 2 برابرشده است، افزود: این در حالی است که فضای ورزشی ما هم اكنون نزدیک به 17تا 18 برابر و شاید هم 20 برابر شده است.
صادقی با اشاره به جایگاه ورزش سبزوار در رشته‌های مختلف از جمله هندبال، ورزش باستاني و وجود بهترین مرشدهای کشور در اين شهرستان به وضعيت پیست دو و میدانی استادیوم ورزشي پرداخت و افزود: سعی می‌کنیم به این پیست سر و ساماني بدهیم که البته مدیرکل تربیت بدنی خراسان رضوي و نمایندگان مردم سبزوار هم بايد پیگیری کنند که این پیست به سرانجام برسد.
معاون پارلمانی سازمان تربیت بدنی به موسسه پیشکسوتان و ورزشکاران دارالمومنین سبزوار نيز اشاره کرد و قول کمک به این موسسه از محل صندوق حمایت از قهرمانان و پیشکسوتان کشور را داد.
وی با تاکید بر توجه به ورزش بانوان، به کارهای خوبی که در کشور در این راستا انجام شده اشاره و اظهار امیدواری کرد ساخت و سازهای لازم برای ورزش بانوان با توجه به محدودیت‌های آنان فراهم شود.
وی با اشاره به تصویب قانون اختصاص یک درصد اعتبارات جاری کشور به ورزش در دوره هشتم مجلس و ادامه یافتن آن در سال جاری، معنای این مصوبه را جهش در زیرساخت‌ها، هیات‌ها و نیازهاي ورزشي كشور عنوان کرد.
معاون پارلمانی سازمان تربیت‌بدنی در بخش دیگري از سخنان خود با بیان اینکه امروز ورزش یک سیاست، فرهنگ و اقتصاد است، تصريح كرد: امروز بیش از 400 میلیارد دلار گردش مالی ورزش در دنیاست که پنجمین تجارت جهان است.
وی با اشاره به نقش ورزش به عنوان یک ابزار  مهم در سلامت انسان ها گفت: مقام معظم رهبري با همه مشغله هايي كه دارند به كوه مي روند و در اين باره نيز گفته اند ورزش براي جوانان طرحي لازم و براي افراد مسن امري واجب است.
صادقي ضمن تقدير از موسسه پیشکسوتان و ورزشکاران دارالمومنین سبزوار بابت برگزاری این مراسم با اشاره به اينكه جامعه ورزشی موظف به تکریم بزرگان و درگذشتگان این عرصه است ابراز اميدواري كرد این اقدام ادامه یافته و الگویی برای کشور شود.
اظهار نظر

نام:

ايميل:
وب:
شماره امنيتي:
نظر شما:


0 نظر در صف تاييد است.