خبر عمومی سبزوار:

سبزوار آنلاين: اخبار عمومی شهر سبزوار

خبر عمومی

تاریخ خبر: 13 تير 1390 / کد مطلب: 1575 / بازدید: 1316 / اظهار نظر: 0

عضو كميسيون برنامه و بودجه مجلس:


طرح نظارت بر نمايندگان مصونيت است نه محدوديتطرح نظارت بر نمايندگان مصونيت است نه محدوديت عضو كميسيون برنامه و بودجه مجلس از طرح نظارت بر نمايندگان به عنوان مصونيت و نه محدوديت ياد كرد و گفت: چنين طرحي بدون هدف ايجاد محدوديت در فضاي كاري نمايندگان مردم مطرح شد.
به گزارش سبزوار آنلاين علي بروغني اظهار داشت: نهادها و ارگان‌هاي اصلي نظام بايد به سمت كار فكري و اصل خدا ناظري حركت كنند و ايجاد طرح‌هاي نظارتي در اين نهادها به اين امر كمك مي‌كند.
نماينده مردم سبزوار، جوين و جغتاي در مجلس شوراي اسلامي افزود: با وجود اعتقاد قلبي دروني و باورهاي اعتقادي و مذهبي، باز هم انسان جائز الخطاست و در صورت نبود نظارت صحيح و به جا امكان لغزش وجود دارد.
وي با اشاره به سخنان رهبر معظم انقلاب گفت: خطر لغزش خواص بيشتر از عوام است بنابراين خداترسي و اعتقاد با باورهاي ديني به تنهايي كافي نيست.
بروغني ادامه داد: بنابراين كنترل دروني و بيروني به صورت توأمان مورد نياز است به اين معني كه ضمن حفظ تقواي فردي، داشتن تقواي فردي نيز حائز اهميت زيادي است و خود ممكن است به واسطه قرار گفتن در جمع در مسير اشتباه وارد شود.
عضو كميسيون برنامه و بودجه و محاسبات مجلس شوراي اسلامي از طرح نظارت بر نمايندگان به عنوان مصونيت و نه محدوديت ياد كرد و گفت: چنين طرحي بدون هدف ايجاد محدوديت در فضاي كاري نمايندگان مردم مطرح شد و قصد ايجاد مصونيت براي خانه ملت را دارد.
وي افزود: در چنين شرايط نظارتي، نمايندگان مردم مي‌توانند به صورت آزاد و مستقل از حقوق نواحي انتخابي خود و حقوق مردم كشور دفاع كرده و در عين حال بوسيله يك دستگاه ناظر بر كوتاهي و لغزش خود كنترل بيشتري داشته باشند.
نماينده مردم سبزوار، جوين و جغتاي در مجلس شوراي اسلامي با اشاره به گذشت بيش از يكسال از طرح شدن طرح نظارت بر نمايندگان مجلس و سرگرداني اين طرح تاكنون گفت: بعد از برگشت نوبت اول طرح، نمايندگان معتقد به جزئي‌گرايي در طرح نظارت بر نمايندگان مجلس بودند.
بروغني افزود: پرداختن به مسائل ريز و جزئي سبب اختلاف نظر و عدم موافقت نمايندگان درباره اين طرح شد بنابراين خواستار بررسي و تغييراتي در آن شدند.
وي گفت: در حال حاضر كليات طرح نظارت بر نمايندگان مجلس شوراي اسلامي تصويب شده و طرح منتظر نظر نمايندگان است.
عضو كميسيون برنامه و بودجه و محاسبات مجلس اظهار داشت: با توجه به تذكر مقام معظم رهبري درباره اينكه سعي كنيد نظارت به معناي حقيقي از درون مجلس باشد، نمايندگان تلاش مي‌كنند كه طرح و راهكارهاي كامل در جهت پيشگيري از ورود آسيب و بروز ايراد و لغزش را در غالب طرح نظارت بر نمايندگان ارائه دهند.
بروغني درباره تاريخ ورود اين طرح به صحن علني مجلس گفت: احتمالا پس از راي مجلس و بررسي وزاري پيشنهادي وزارتخانه‌هاي جديد التاسيس، اين طرح در اولويت بررسي مجلس قرار مي‌گيرد.
منبع: خبرگزاري فارس
اظهار نظر

نام:

ايميل:
وب:
شماره امنيتي:
نظر شما:


0 نظر در صف تاييد است.