خبر عمومی سبزوار:

سبزوار آنلاين: اخبار عمومی شهر سبزوار

خبر عمومی

تاریخ خبر: 30 مهر 1390 / کد مطلب: 2147 / بازدید: 1296 / اظهار نظر: 0


برداشت ذرت علوفه ای از مزارع سبزواربرداشت ذرت علوفه ای از مزارع سبزوار برداشت ذرت علوفه ای از مزارع شهرستان سبزوار رو به پایان است.
مدیر جهاد کشاورزی سبزوار به سبزوار آنلاین گفت: حدود 2هزار هکتار از اراضی کشاورزی شهرستان به کشت علوفه اختصاص دارد که از این بین 700 هکتار مختص به کشت ذرت علوفه ای است.
ایزدیان با بیان اینکه قیمت نسبتا مناسب ذرت علوفه ای، تمایل دامداران به استفاده از این محصول بخاطر مغذی بودن آن از جمله دلایل استقبال کشاورزان از این کشت می باشد افزود: در بخش داورزن استقبال خوبی در سالهای گذشته از این محصول شده است.
عمادی مسئول مرکز تروج جهاد کشاورزی صدخرو بخش داورزن نیز با بیان اینکه حدود 350هکتار از اراضی کشاورزی این حوزه ذرت علوفه ای کاشته شده است اظهار داشت: کشاورزان این حوزه از نبود تجهیزات مناسب برای برداشت ذرت گلایه دارند که این موضوع را به مدیریت جهاد کشاورزی منتقل کرده ایم.
مدیر جهاد کشاورزی سبزوار نیز در خصوص مشکلات کشاورزان به خصوص در برداشت این محصول گفت: با توجه به کاهش بازدهی تجهیزات و ماشین آلات جمع آوری ذرت علوفه ای از طریق شرکت های مکانیزه خصوصی درصدد ورود تجهیزات به روز در این مزارع هستیم تا روند بازدهی محصولات در مرحله برداشت افزایش یابد.
اظهار نظر

نام:

ايميل:
وب:
شماره امنيتي:
نظر شما:


0 نظر در صف تاييد است.