خبر علمی سبزوار:

سبزوار آنلاين: اخبار علمی شهر سبزوار

خبر علمی

تاریخ خبر: 29 آبان 1390 / کد مطلب: 2290 / بازدید: 2060 / اظهار نظر: 0


درخشش دانش آموزان سبزواري در جشنواره جوان خوارزميدرخشش دانش آموزان سبزواري در جشنواره جوان خوارزمي براي نخستين بار دانش آموزان سبزواري توانستند با كسب دو مقام دوم و سوم كشوري جزء برترين هاي جشنواره جوان خوارزمي قرار گيرند.
نادر سلماني با طرح سيم پراستاتور موفق به كسب مقام دوم سيزدهمين جشنواره جوان خوارزمي در رشته مكانيك و خانم سارا پور عماد با كتاب فرزندان زمين مقام سوم اين جشنواره را در رشته ادبيات فارسي كسب كرد.
معاون مدير كل و مدير آموزش وپرورش سبزوار در این رابطه گفت: هدف جشنواره جوان خوارزمي شناسايي و شكوفايي خلاقيت هاي نوآوران جوان است كه هر سال در رشته هاي مختلف علمي برگزار مي شود.
قدرت اله راه چمنی تسهيلات ورود به مراكز آموزش عالي و عضويت در بنياد ملي نخبگان و استفاده از تسهيلات حمايت هاي مالي آن را بخشي از مزاياي برگزيدگان كشوري اين جشنواره اعلام كرد.
وي با بيان اينكه دانش آموزان شهرستان سبزوار در اين دوره از جشنواره 305 ايده در رشته هاي مختلف به پژوهش سراي اسرار ارائه كردند اظهار داشت: از ایده های ارائه شده 65 طرح به مرحله شهرستاني ، 33 طرح به مرحله استاني و 9 طرح به مرحله كشوري راه يافتند و تعداد 4 طرح نيز به مرحله نيمه نهايي و 2 طرح در مرحله نهايي سيزدهمين جشنواذه جوان خوارزمي در جمع برگزيدگان كشوري قرار گرفتند.
دانش آموزان علاقمند به حضور در اين جشنواره مي توانند ايده ها و طرح هاي خود را جهت بهره مندي از حمايت هاي علمي و مالي به پژوهش سراي اسرار واقع در میدان لاله ارائه دهند.اظهار نظر

نام:

ايميل:
وب:
شماره امنيتي:
نظر شما:


0 نظر در صف تاييد است.