خبر علمی سبزوار:

سبزوار آنلاين: اخبار علمی شهر سبزوار

خبر علمی

تاریخ خبر: 8 آذر 1390 / کد مطلب: 2327 / بازدید: 2091 / اظهار نظر: 0

مدیر کل آموزش و پرورش خراسان رضوی خبر داد:


استقرار نظام جدید آموزشی در سال آیندهاستقرار نظام جدید آموزشی در سال آینده مدیر کل آموزش و پرورش خراسان رضوی از استقرار نظام جدید آموزشی از سال آینده خبر داد.
به گزارش سبزوار آنلاین محمد رضا فخریان در نشست خبری با خبرنگاران شهرستان سبزوار گفت: ما این خبر خوش را درجمع اولیاء و مدیران سبزوار برای نخستین بار به صورت رسمی اعلام کردیم که از مهرماه سال آینده به صورت نهایی طرح جدید نظام آموزشی انجام خواهد شد.
وی با بیان اینکه اولیای دانش آموزان در جریان باشند که سال آینده در مقطع راهنمایی کلاس اول راهنمایی نداریم افزود: والدین  از هزینه کردن مبالغی برای کلاس های تقویتی در موسسات جهت حضور فرزند خود در مدارس تیزهوشان در سال اول راهنمایی خودداری کنند چراکه مقاطع تحصیلی به صورت 6 سال ابتدایی، 3 سال نخست متوسطه و 3 سال دوم متوسطه تقسیم خواهد شد.
فخریان با بیان اینکه تا پایان سال تحصیلی 97-96 نظام جدید آموزشی استقرار خواهد یافت اظهار داشت: در این 6 سال باقی مانده یک یا دو سال تحصیلی جابه جا می شود و سال اول راهنمایی به سال ششم ابتدائی تبدیل خواهد شد و مقطع پیش دانشگاهی حذف می شود.
وی افزود: دربین دانش آموزان شایع شده که باید بیشتر از 12 سال تحصیلی درس بخوانند که این حرف درستی نیست نظام آموزشی همان 12 سال است البته با شکل جدید اجرا خواهدشد.
مدیر کل آموزش و پرورش خراسان رضوی در ادامه اظهار داشت: دوره ابتدایی به لحاظ مسائل و شکل گیری شخصیت دانش آموزان بهتر است طولانی باشد تا از این فرصت در تکمیل شخصیت علمی و تربیتی دانش آموزان استفاده شود.
وی از تمامی رسانه های خبری خواستار اطلاع رسانی به اولیاء  دانش آموزان  در این خصوص شد و گفت: با اجرای این طرح در نظام آموزشی ممکن است در مقطع ابتدائی با کمبود نیروی انسانی مواجه شویم لذا همین جا از دبیران و معلمان عزیز می خواهم که به اهمیت مقطع ابتدایی توجه داشته باشند، نباید همکاران فرهنگی   تدریس در این دوره  را بی اهمیت جلوه دهند.
فخریان ادامه داد: با حذف سال اول راهنمایی عمدتا با مشکل ساختمان های آموزش نیز مواجه خواهیم شد و از آنجایی که بعضی مدارس 5 کلاسه تعریف شده اند نوسازی و افرودن کلاس به مدارس در برنامه آتی ما قرار خواهد گرفت.
مدیر کل آموزش و پرورش خراسان رضوی با توجه به محتوای مکتب درسی در نظام فعلی خاطر نشان کرد: وزارت آموزش و پرورش در جلسه رسمی سازمان پژوهش امور درسی تاکید کرده  که تا مرداد ماه سال آینده تمامی کتاب های مورد نیاز به تعداد دانش آموزان سال پنجم که به ششم ابتدائی می روند تهیه شود تا این اختلالی که بین نظام ابتدائی و متوسطه می باشد با پایه ششم ابتدائی برطرف شود.اظهار نظر

نام:

ايميل:
وب:
شماره امنيتي:
نظر شما:


0 نظر در صف تاييد است.