خبر اقتصادی سبزوار:

سبزوار آنلاين: اخبار اقتصادی شهر سبزوار

خبر اقتصادی

تاریخ خبر: 19 آذر 1390 / کد مطلب: 2354 / بازدید: 3260 / اظهار نظر: 0

رئیس اداره تعاون، کار و امور اجتماعی خبر داد:


معافیت حق بیمه سهم کارفرما با ماده 80معافیت حق بیمه سهم کارفرما با ماده 80 رئیس اداره تعاون، کار و امور اجتماعی گفت: کارفرمایان می توانند برای استفاده از ماده80 با به همراه داشتن مدارک مورد نیاز به اداره کار مراجعه کنند تا پرونده آن ها مورد بررسی قرار گیرد.

به گزارش سبزوار آنلاین حسین ملوندی با بیان اینکه کارفرمایان با رعایت ضوابط پیش بینی شده می توانند از مزایای ماده 80 برخوردار شوند عنوان کرد: شرط مهم  این ماده قانونی ایجاد شغل جدید است از این رو کارفرمایانی که نیروهای جدید را جایگزین نیروهای قبلی کنند از مساعدت های دولت بهره مند نخواهند شد.

وی افزود: هدف از اجرای این ماده ایجاد اشتغال، کاهش بیکاری، توسعه کارآفرینی وتوسعه مشاغل نو با حمایت دولت است که همکاری تولید کنندگان و صنعتگران برای اجرای مناسب ماده80 ضروری است.

ملوندی با بیان اینکه از حدود یک هفته گذشته تعداد 20 نفر از کارفرمایان را برای برخورداری از ماده 80 معرفی کرده ایم اظهار داشت: کسانی که نیروی جدید استخدام می کنند به تدریج از معافیت حق بیمه سهم کارفرما معاف می شوند.
هیأت‌وزیران در جلسه مورخ 5/8/1390 با اجرای آیین‌نامه اجرایی بند «و» ماده «80» قانون برنامه پنجم توسعه توسط سازمان تأمین‌اجتماعی موافقت کرد.
براساس تصویب هیأت‌وزیران، بار مالی ناشی از اجرای این آیین‌نامه در سال‌جاری توسط دولت از محل ردیف‌های ممکن تا پایان سال تأمین و درصورت عدم تأمین در لایحه بودجه سال 1391 پیش‌بینی خواهد شد.
براساس بند «و» ماده «80»‌قانون برنامه پنجم توسعه، در رابطه با حق‌بیمه سهم کارفرمایان کارگاه‌هایی که با تأیید و یا معرفی واحدهای وزارت، تعاون، کار و رفاه اجتماعی، درجهت به کارگیری نیروی کار جدید مبادرت می‌نمایند، تخفیف پلکانی اعمال می‌شود. به شرط آنکه واحد تازه تأسیس بوده و یا در سال قبل از آن کاهش نیروی کار نداشته باشد.
براساس ماده «5» آیین‌نامه اجرایی بند «و» ماده «80» قانون برنامه پنجم توسعه نیز اعتبار لازم برای اعمال تحقیق حق‌بیمه سهم کارفرمایی موضوع این آیین‌نامه در قالب بودجه سنواتی و با رعایت سقف اعتبارات مصوب قابل اعمال است.
اظهار نظر

نام:

ايميل:
وب:
شماره امنيتي:
نظر شما:


0 نظر در صف تاييد است.