خبر مذهبی سبزوار:

سبزوار آنلاين: اخبار مذهبی شهر سبزوار

خبر مذهبی

تاریخ خبر: 21 آذر 1390 / کد مطلب: 2366 / بازدید: 2365 / اظهار نظر: 0


فرهنگسرای آفتاب میزبان نمایشگاه بزرگ فرهنگ عاشوراهمزمان با ماه محرم دومین نمایشگاه بزرگ فرهنگ عاشورا در فرهنگسرای آفتاب سبزوار برگزار می شود.
به گزارش سبزوار آنلاین مدیر موسسه فرهنگی هنری انتظار قائم و مسئول فرهنگسرای آفتاب با بیان این مطلب اهداف برگزاری این نمایشگاه را معرفی ابعاد مختلف شخصیت امام حسین (ع) و قیام عاشورا به جامعه، شناخت و احیای سیر مبارزاتی حضرت امام حسین(ع) در قیام عاشورا، معرفی کتب نگارش یافته در حوزه عاشورا و شخصیت امام حسین(ع) و شناختن و شناساندن مفاهیمی همچون شهادت واسارت در جریان قیام عاشورا عنوان کرد.
سیدرضا مختاری افزود: این نمایشگاه در دو بخش نمایشگاهی و بخش فروش تشکیل شده و در بخش نمایشگاهی نسخ خطی و غیر خطی نگارش یافته در حوزه عاشورا و شخصیت امام حسین(ع) جمع آوری و به نمایش گذاشته می شود، در بخش فروش از ناشران متعدد دعوت به عمل می آید تا کتاب های انتشار یافته خود را با تخفیف ویژه به فروش رسانند.
وی اظهار داشت: در این نمایشگاه آثار هنری در زمینه های مختلف از جمله گرافیک، عکس، معرق مس، تذهیب جمع آوری و به معرض دید علاقمندان گذاشته می شود که به برگزیدگان این بخش جوایزی اهداء خواهد شد.
نمایشگاه بزرگ فرهنگ عاشورا به مدت 10 روز از 21 لغایت 30 آذر ماه از صبح ساعت 9 الی 13و بعد ازظهرها از ساعت 16 الی 30/20 در محل نگارخانه فرهنگسرای آفتاب برگزار می شود .
وی همچنین به برگزاری همایش سالانه سفینه عشق به مدت 10 شب پیرامون عاشورا و چالش های فکری و فرهنگی معاصر، عاشورا تبلور رضا و تسلیم ، نقش عاشورا در بازسازی مفاهیم دینی، جلوه هایی از زیبایی عاشورا، نقش زنان در قیام عاشورا، سیمای زنان عاشورایی، تقوا و آثار آن، علل و عوامل قیام عاشورا، نقش حادثه کربلا در افشا کردن افراد چند چهره و بررسی اوضاع دو قرن اول هجری که توسط اساتید حوزه و دانشگاه برگزار می شود.
 اظهار نظر

نام:

ايميل:
وب:
شماره امنيتي:
نظر شما:


0 نظر در صف تاييد است.