خبر عمومی سبزوار:

سبزوار آنلاين: اخبار عمومی شهر سبزوار

خبر عمومی

تاریخ خبر: 22 آذر 1390 / کد مطلب: 2369 / بازدید: 1413 / اظهار نظر: 6

استمداد شهردار از مدیریت شهرستان


راه و ترابری در بهسازی کمربندی کوتاهی می کندراه و ترابری در بهسازی کمربندی کوتاهی می کند شهردار سبزوار گفت: ساماندهی کمربندی سبزوار دغدغه ای است که از ابتدای انقلاب تاکنون مورد انتقاد تمامی مسئولان کشوری، استانی و شهرستانی قرار گرفته و اگر در این مدت اقدامی صورت نگرفته به دلیل کم کاری برخی نهادهای مسئول بوده است.
حسین مقصودی با بیان اینکه اداره راه و ترابری سبزوار متاسفانه هیچ گونه توجهی برای بهسازی کمربندی ندارد، به سبزوار آنلاین اظهار داشت: مسئولان بعد از انقلاب در بحث بهسازی کمربندی نه تنها هیچ کاری انجام ندادند و به شعار بسنده کردند و وارد فاز عملیاتی نشدند.
 وی تصریح کرد: این درحالی است که تمامی این مشکلات را به شهرداری ربط می دهند حال آنکه بهسازی کمربندی سبزوار از وظایف شهرداری نیست و این مهم از وظایف اصلی اداره راه و ترابری سبزوار می باشد.
مقصودی با اشاره به اینکه 3 سال قبل شهرداری اقدام به نصب تابلوی خیر مقدم به زائرین و مسافرین درکمربندی سبزوار کرده بود، اظهار داشت: اداره راه جهت نصب این تابلو در کمربندی ماهیانه مبلغی را از شهرداری درخواست کرده  بود و چون  شهرداری این مبلغ را پرداخت نکرد پایه های  تابلو را  و تابلو از بین رفت!
وی با بیان اینکه اداره راه و ترابری برای نصب هر تابلو در کمربندی از جمله تابلوهای میراث فرهنگی که معرف جاذبه های تاریخی شهرستان است اجاره دریافت می کند تصریح کرد: این اداره حتی برای آسفالت کمربندی حاضر به همکاری نیست اما شهرداری که برای  فضای سبز کمربندی اقدام می کند با عده ای مالک و زمین خوار مواجه می شود و جالب اینکه شهرداری محکوم به جریمه و انفصال از خدمات دولتی می شود.
وی خواستارهمیاری آحاد مردم و مسئولین در بحث ساماندهی کمربندی شد و ادامه داد: بعد از اینکه بنده به عنوان شهردار سبزوار انتخاب شدم در بحث بهسازی کمربندی سرمایه گذاری کردیم و ادامه این طرح مهم همت مردم و مسئولان را می طلبد. مقصودی تاکید کرد ساماندهی کمربندی با شعار، وعده، انتقاد و پاس کاری مسئولیت به دیگران امکانپذیر نیست بلکه تعامل، برنامه ریزی، همراهی و همکاری همه مسئولان شهرستان را می طلبد تا ورودی و خروجی زیبا و در شان سبزوار و خراسان داشته باشیم.
 شهردار سبزوار با بیان اینکه بیش از  15 میلیارد ریال برای ساماندهی کمربندی تا پایان سال هزینه خواهد شد گفت: تعریض و تطویل 8 دهانه پل در این مسیر مهمترین مشکل حال حاضر کمربندی است. وی گفت: عرض کم پل ها جوابگوی انتقال آب های سطحی بارندگی به قسمت جنوب کمربندی نیست و این مشکل باعث می شود جاده کمربندی و زمین های اطراف در هنگام دچار آبگرفتگی شوند. وی با بیان اینکه باید ساماندهی زیر ساختی انجام شود تاکید کرد: باید اداره راه پل های موجود را تعریض و تطویل کند در غیر اینصورت هزینه میلیاردی شهرداری فاید ه ای در بر نخواهد داشت.
وی از اصلاح ورودی بردسکن، 20 متری دلقند و اصلاح هندسی معبر عطاملک و بلوار آزادگان کمربندی خبر داد و گفت: اجرای خط لوله آبرسانی فضای سبز کمربندی به طول 9 کیلومتر هم در حال انجام است.
وی تصریح کرد: درختکاری مسیر 9 کیلومتری با کاشت درختان مثمر و غیر مثمر با عرض متوسط 10 متر نیز شروع شده  است و تا بهمن ماه سال جاری به اتمام خواهد رسید در این مقوله پیشنهاد داده ایم از درختهایی که 3 ساله می باشند و در ظاهر کمربندی می تواند خود را نشان دهند استفاده شود.
وی به زیبا سازی پل پیامبر اعظم، نصب پرچم، نورپردازی و نقاشی مسیر اشاره و عنوان کرد: 265 تیر چراغ برق از ورودی فرودگاه سبزوار تا کابل خودرو به پرچم  3 متری جمهوری اسلامی ایران به صورت LED آذین بندی می شود که قرارداد آن با پیمانکار طرح منعقد شده و پیمانکار نیز قول داده تا 40 روز آینده کار را به اتمام برساندکه با این کار منظره زیبایی به کمربندی داده خواهد شد.
مقصودی در بخش دیگری از سخنانش با بیان اینکه مسیر 9 کیلومتری کمربندی باید به عرض 38 متر تملک شود اظهار داشت: از آنجایی املاک این مسیر متعلق به مردم می باشد، نیاز است این املاک به تملک شهرداری درآید و شهرداری نمی تواند به تنهایی این کار را انجام دهد چرا که میلیاردها تومان هزینه در بر خواهد داشت.  شهردار سبزوار از نمایندگان مردم و استاندار خواست، قطعاتی از اراضی ملی در اختیار شهرداری قرار دهند تا برای تملک این مسیر هزینه شود  تادر سال های  آینده با درختکاری کمربندی فضای مناسبی در ورودی و خروجی سبزوار شکل  گیرد.

 
اظهار نظر

نام:

ايميل:
وب:
شماره امنيتي:
نظر شما:


شهروند سبزواری
0 مخالف 4 موافق
نه فقط اداره راه بایستی اداره برق و سایر ادارات مثل میراث فرهنگی و ... به کمک شهردار محبوب شهرمان بیایند تا شهرداری بتواند کمربندی سبزوار که شاهد گذر مسافران و زائران حضرت ثامن الحجج (ع) می باشد را از این وضعیت اسف بار در بیاورد
حسن ملایی | ايميل
0 مخالف 4 موافق
لطفا فرمانداری وادرات همکاری نمایندتا شهری زیبا داشته باشیم .شهردار محترم ممنون از تلاش شما
اداره راه لطفا همکاری بفرمائید .شهردار محترم ممنون از تلاش شما.
اداره راه سبزوار را باید تشویق کرد چون جاده سبزوار هم از آسفالت خوبی برخوردا است آنقدر خوب که هر کس برای اولین بار از این جاده عبور کند فکر می کند از یک جاده پرت روستایی عبور میکند نه از یک راه بین المللی واقعا جای تاسف است