خبر عمومی سبزوار:

سبزوار آنلاين: اخبار عمومی شهر سبزوار

خبر عمومی

تاریخ خبر: 28 آذر 1390 / کد مطلب: 2390 / بازدید: 1363 / اظهار نظر: 1

محسنی ثانی:


علت کندی طرح های گاز نبود اعتبارات استعلت کندی طرح های گاز نبود اعتبارات است نماینده مردم سبزوار، جوین، جغتای و خوشاب در مجلس شورای اسلامی با قبول کندی پیش آمده در خصوص پروژه های گازرسانی روستاهای سبزوار اظهار داشت:  در حال حاضر طرح های گازرسانی با همان پیشرفتی که در ابتدای امر داشتند انجام نمی شود چرا که تمامی دستگاه ها اعم از آب، برق، گاز و سایر دستگاه های خدماتی در اجرای طرح های عمرانی به دلیل کمبود اعتبارات با مشکل روبرو شده اند.
محمد رضا محسنی ثانی در گفتگوی اختصاصی با سبزوار آنلاین اظهار داشت: اعتبارات تخصیص داده شده برای گازرسانی در حال حاضر تنها 12 درصد است لذا کمبود اعتبارات یکی از مشکلاتی است که روند گاز رسانی شهرستان های حوزه انتخابیه را مختل کرده است.
وی  اظهار داشت: قرار بود که مازاد در آمد هدفمند کردن یارانه ها به خزانه واریز شود که در حال حاضر تنها درآمد خود دستگاه های خدماتی به خزانه واریز می شود و برگشت درآمدها با مشکلات جدی مواجه شده است.
محسنی ثانی تصریح کرد: این امر مشکلات زیادی را در دیگر طرح های عمرانی مهم منطقه همچون آزاد راه، راه آهن و بزرگراه بوجود آورده است  و با توجه به اینکه بیش از 10 ماه است که از سال جدید می گذرد ولی تاکنون اعتبارات تخصیص پیدا نکرده است.
نماینده مردم سبزوار در مجلس ادامه داد: برگشت بسیار مشکل اعتبارات از خزانه باعث رکود و منفی عمل کردن شدید پیمانکاران شده است امیدواریم قانون بودجه سال آینده طوری تدوین شود که شاهد اینگونه مشکلات نباشیم.
وی در پاسخ به سوال خبرنگار ما تاخیر درارائه بودجه سال گذشته به مجلس را از دلایل بروز این گونه مشکلات دانست و اظهار داشت: طبیعتا این امر در وضعیت کنونی بی تاثیر نیست بالاخره بودجه در زمان تعیین شده به مجلس ابلاغ نمی شود که در حال حاضر به این سرنوشت دچار می شود اگرتا چند روز آینده بودجه به مجلس نرسد ممکن است مجلس در فرصت قانونی خود به آن بپردازد و طبیعتا در سال آینده بایستی بررسی شود که همه چیز در یک پروسه تاخیری قرار می گیرد.
محسنی ثانی ادامه داد: راهکار برطرف شدن این مشکل این است که درآمدهایی که از محل خدمات اینگونه دستگاه ها بوده در خود استان، هزینه شود و مازاد بر آن را از محل مابه التفاوت هدفمند کردن یارانه ها را به خزانه واریز کنند.
وی با بیان اینکه مدیران استانی در این زمینه تلاش های مطلوبی داشته اند اظهار داشت: ما از نظر مدیران استانی مشکلی نداریم باید تخصیص اعتبار از طریق دستگاه های مرکز حل شود و در مجموع معاونت راهبردی ریاست جمهوری باید به این مطلب توجه کنند تا بیش از این دستگاه ها در ارائه خدمات خود دچار مشکل نشوند.
عضو کمیسیون اجتماعی مجلس افزود: رایزنی هایی برای تسریع در بحث گاز رسانی صورت گرفته تا جایی که مطرح کردن این مشکل  جزو کار روزانه ما شده است متاسفانه بحث بودجه ای طرح های گازرسانی  از طریق مرکز مطرح است که اقداماتی در این خصوص  از طریق  وزارت خانه های مربوطه با ریاست جمهوری صورت گرفته است.
وی تصریح کرد: قول هایی برای حل این مشکل داده شده  که امیدواریم طی روزهای آینده این قول ها عملی شود تا مشکلاتی که پیمانکاران در پروژه هایی خود با آن روبرو هستند با توجه به شروع فصل زمستان بزودی حل و فصل شود.
محسنی ثانی به آغاز اجرای خط انتقال گاز شهر ششتمد در 22 بهمن اشاره کرد و گفت: این مهم باید حداکثر تا ماه آینده انجام شود در خصوص شبکه داخلی شهرششتمد آمادگی  عقد قرار داد با پیمانکار وجود دارد و مقدمات انجام کار صورت گرفته است.
نماینده مردم سبزوار، جوین، جغتای و خوشاب در مجلس شورای اسلامی افزود: تزریق گاز  برای خط خوشاب انجام شده و هم اکنون آماده است همچنینCNG سلطان آباد و زعفرانیه تا 2 هفته دیگر مورد بهره بردای قرار خواهد گرفت.
محسنی ثانی با اشاره به اینکه مشکل فنی با منابع طبیعی در محدوده روستای استیر روند گاز رسانی به 9 روستای بخش مرکزی را با مشکل روبرو کرده است اظهار داشت: در این خصوص اقداماتی انجام شده تا گازرسانی به این 9 روستا انجام شود و دهه فجر4 روستا از نعمت گاز بهره مند خواهند شد.
وی ادامه داد: در بخش روداب پیمانکار اولیه به دلیل تعللی که اجرای کار داشت برکنار شد و پیمانکار دیگری جایگزین شد که اقدامات خوبی تاکنون انجام  داده و ان شاء ا... خط انتقال روداب هم به پایان می رسد.
 اظهار نظر

نام:

ايميل:
وب:
شماره امنيتي:
نظر شما:


1 نظر در صف تاييد است.