خبر عمومی سبزوار:

سبزوار آنلاين: اخبار عمومی شهر سبزوار

خبر عمومی

تاریخ خبر: 13 دي 1390 / کد مطلب: 2437 / بازدید: 2199 / اظهار نظر: 0


سبزوار قطب درمانی منطقه استرئیس دانشگاه علوم پزشکی سبزوار گفت: طبق گفته وزیربهداشت، درمان و آموزش پزشکی سبزوار 70 تخت برای رسیدن به آنچه در برنامه پنجم توسعه پیش بینی شده کم دارد.
به گزارش سبزوار آنلاین دکترکاظم حسن پور با بیان اینکه سبزوار بعد از مشهد بزرگترین مراکزدرمانی را به خود اختصاص داده اظهار داشت: اگر بخواهیم جمعیت سبزوار را 200 هزار نفر در نظر بگیریم نیاز به 70 تخت دیگر داریم و آنچه وزیر بهداشت در این خصوص عنوان کرد صحت دارد.
وی با اشاره به قرار گرفتن سبزوار در مسیر 5 جاده مواصلاتی عنوان کرد: بیماران زیادی از شهرهایی از جمله  جوین، جغتای، خوشاب، بردسکن و شهرستان های مختلف برای درمان به سبزوار مراجعه می کنند.
دکتر حسن پور افزود: وجود امکانات تخصصی، فوق تخصصی و حضور متخصصین متعدد، سبزوار را تبدیل به یک قطب درمانی کرده از این جهت تعداد مراجعین به این شهرستان روز به روز در حال افزایش است.
 رئیس دانشگاه علوم پزشکی سبزوارتصریح کرد: به همین لحاظ سعی در افزایش تخت های بیمارستانی داریم اگر ما تقاضایی برای تخت بیشتر و یا بیمارستان داریم به این دلیل است که سبزوار به مرکز ارجاعی برای شهرستان های اطراف تبدیل شود.
وی با اشاره به اینکه بیمارستان مبینی دارای110 تخت، واسعی 250 تخت، جغتای 64 تخت، نقاب 32 تخت و حشمتیه 200 تخت می باشد اظهار داشت: بیمارستان واسعی بر مبنای 128 تخت ساخته شده و با توجه به اینکه بخش های درمانی زیادی در این بیمارستان ساخته شده ما تعداد تخت های آن را افزایش دادیم.
وی ادامه داد: بیمارستان مبینی نیز بر مبنای64 تخت ساخته شده و به دلیل اینکه تعداد طبقات و فضای آن گسترش یافته تعداد تخت های آن به 110 تخت افزایش یافته است.
دکتر حسن پور با بیان اینکه بیمارستان حشمتیه سبزوار نیز بر مبنای 164 تخت بنا شده عنوان کرد:  برای افزایش تعداد تخت های این بیمارستان و هم چنین ساختن فضا اداری ما قسمتی از فضای ساختمان مرکزی را گرفتیم تا بتوانیم با افزایش تعداد تخت ها ظرفیت را برای 200 بیمار افزایش دهیم.
وی ادامه داد: تمامی این اقدامات تدابیر کوتاه مدتی است، بیمارستان های سبزوار از ظرفیت اسمی فراتر رفته اند تا بتوانند خدمات متنوع درمانی را برای بیماران به حداکثر برسانند.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی سبزوار از بهره برداری بیمارستان حشمتیه در سال 1392 خبر داد و گفت: هم اکنون مرحله نما و فضای داخلی بیمارستان در حال آماده شدن است و اگر پیمانکار به تعهدات خود عمل کند تا پایان سال آینده مراحل عمرانی آن تکمیل خواهد شد.
دکتر حسن پور افزود: هنوز لایحه بودجه ای مجلس به تصویب نرسیده و اطلاعات درستی از میزان اعتبارات در نظر گرفته شده برای بیمارستان حشمتیه نداریم ولی پیش بینی می شود که سال آینده اعتبار قابل توجهی برای آن در نظر بگیرند که شاهد تکمیل بیمارستان باشیم.اظهار نظر

نام:

ايميل:
وب:
شماره امنيتي:
نظر شما:


0 نظر در صف تاييد است.