خبر اقتصادی سبزوار:

سبزوار آنلاين: اخبار اقتصادی شهر سبزوار

خبر اقتصادی

تاریخ خبر: 4 مرداد 1391 / کد مطلب: 2575 / بازدید: 2700 / اظهار نظر: 0


پیش بینی سبزوار آنلاین از افزایش مجدد قیمت مرغ
چندی است قیمت مرغ دغدغه نخست مسئولین و مردم شده است به طوری که قیمت این ماده غذایی روزانه افزایش می یابد.                                                                                                                به گزارش سبزوارآنلاین شهرستان سبزوار با دارا بودن 525 واحد مرغداری گوشتی و تولید 35 درصد گوشت استان بزرگترین تولید کننده است طی روزهای گذشته شاهد صف های طولانی جهت تهیه مرغ بود. شهروندان سبزواری برای تهیه این ماده غذایی پس از انجام فریضه های سحری و اقامه نماز صبح در مقابل فروشگاه های عرضه مرغ صف می بستند تا ساعت 8 که عرضه مرغ آغاز می شود با دست پر به خانه برگردند.
درست روزهای پایانی تیرماه بود که با مصوبه مسئولان استانی قیمت مرغ تعزیراتی شد و مرغ در واحدهای صنفی با قیمت 5 هزار و 200 تومان فروخته شد. اما این اقدام که با کاهش قیمت هم همراه بود نه تنها نتوانست تقاضاها را پاسخ دهد بلکه باعث کمبود مرغ در بازار گردید.
 پس از یک هفته از این مصوبه، مسئولان استان که دیدند نتوانستند سر و سامانی به بازار عرضه و تقاضای مرغ بدهند قیمت مرغ را افزایش دادند. رئیس اداره بازرگانی سبزوار در این رابطه به سبزوار آنلاین می گوید: تفاهم نامه اتحادیه مرغداران استان با سازمان صنعت، معدن و تجارت استان به دلیل کاهش یافتن کنجاله سویا قیمت مصوب اولیه 5 هزار و200 تومانی ضمانت اجرایی چندانی پیدا نکرد. مزینانی ادامه داد: مسئولان استان در پی این موضوع طی جلسه ای قیمت مرغ را به 6 هزار و 900 تومان برای مصرف کننده افزایش دادند و به تمام شهرستان ها ابلاغ کردند.
با وجود اینکه رئیس اداره بازرگانی می گوید مدیر عامل شرکت تعاونی مرغداران بیهق نیز قول مساعد جهت تامین نیاز شهرستان را داده اند و امروز چهارشنبه مرغ با قیمت 6 هزارو 900 تومان در سبزوار عرضه شد و تاحدودی هم فراوانی وجو داشت اما احتمال افزایش قیمت مرغ از فردا در سبزوار قابل پیش بینی است.
با پیگیری خبرنگار ما  قیمت  مرغ، امروز در شهرستان های دیگر استان بین 7 هزار و 500 تومان تا 7 هزارو 700 تومان عرضه شده است که از قیمت سبزوار حداقل 600 تومان گرانتراست. با توجه به اینکه امروز قیمت واحدی در استان وجود نداشت بنابراین احتمال اینکه مرغداران سبزواری که در پی جبران ضرر و زیان های خود هستند مرغ را با قیمت بیشتر به  شهرستان های دیگر استان بفروشند هست و این موضوع دوباره باعث نگرانی عرضه مرغ در سبزوار می شود مگر اینکه قیمت مرغ در سبزوار هم  افزایش یابد.   اظهار نظر

نام:

ايميل:
وب:
شماره امنيتي:
نظر شما:


0 نظر در صف تاييد است.