خبر اقتصادی سبزوار:

سبزوار آنلاين: اخبار اقتصادی شهر سبزوار

خبر اقتصادی

تاریخ خبر: 4 مرداد 1391 / کد مطلب: 2579 / بازدید: 3164 / اظهار نظر: 2


پایان تعمیرات سیمان سبزوارپایان تعمیرات سیمان سبزوار
شرکت سیمان سبزوار که 1ز 25 اردیبهشت  برای یکسری تنظیمات دستگاه ها، تولید خود را متوقف کرده بود از چند روزآینده مجددا آغاز به کار می کند.
به گزارش سبزوارآنلاین مدیرعامل شرکت سیمان لار سبزوار گفت: برای صرفه جویی در مصرف  و تغییر سوخت دستگاه ها اقدام به این کار کردیم. دکتر محمد باقری سبزوار  با بیان اینکه دستگاه های کارخانه سیمان سبزوار از ابتدا دوگانه سوز بوده اظهار کرد برای تغییر سوخت از مازوت به گاز باید تنظیماتی صورت می گرفت. وی علت طولانی شدن این مراحل را تصمیم دولت مبنی بر استفاده سوخت مازوت برای کارخانه های سیمان دانست و افزود: پس از اتمام کار و آماده شدن دستگاه ها جهت استفاده از سوخت گاز دولت اعلام نمود که صنایع انرژی بر از جمله کارخانه های فولاد، سیمان و نیروگاه ها باید از سوخت مازوت استفاده کنند بنابراین، دوباره دستگاه ها را برای سوخت مازوت تنظیم کردیم. دکتر باقری سبزوار با بیان اینکه سیمان سبزوار سالانه 170 میلیارد تومان جهت خرید سوخت مازوت هزینه می کند تصریح کرد: در حال حاضر منتظر اعلام قیمت جدید مازوت هستیم تا از چند روز آینده آغاز به کار کنیم.
مدیر عامل سیمان سبزوار بابیان اینکه در این مدت فروش سیمان این کارخانه متوقف نشده بود گفت: کارخانه های سیمان در چنین مواقعی از کیلینکر های ذخیره شده جهت تولید سیمان استفاده می کنند.
وی گازرسانی به کارخانه سیمان را سرمایه گذاری زیربنائی دانست و اظهار کرد: کار خط انتقال گاز به کارخانه پایان یافته است و مسئولان قول داده اند تا در روز های آتی به شبکه گاز تزریق نمایند.اظهار نظر

نام:

ايميل:
وب:
شماره امنيتي:
نظر شما:


اردشیر قوامی | ايميل
0 مخالف 3 موافق
با سلام . اگر از تکنولوژی روز دنیا در نیروگاهها و کارخانه های که از سوخت مازوت استفاده میکنند بهر گیری شود . در مصرف سوخت 2 الی 10 درصد صرفه جویی شده و هزینه تعمیرات و خواب کارخانه سیمان و یا نیروگاه تولید برق به شدت کم میشود . \r\n\r\nاینجانب اماده همکاری میباشم \r\n09183732349