خبر اقتصادی سبزوار:

سبزوار آنلاين: اخبار اقتصادی شهر سبزوار

خبر اقتصادی

تاریخ خبر: 8 شهريور 1391 / کد مطلب: 2606 / بازدید: 3160 / اظهار نظر: 1

برای اولین بار در کشور انجام شد


تعویض سوخت کارخانه سیمان توسط متخصصین ایرانی در سبزوارتعویض سوخت کارخانه سیمان توسط متخصصین ایرانی در سبزوار
همزمان با هفته دولت و با جضور غفاری معاون استاندار پروژه گازرسانی به کارخانه سیمان لار سبزوار افتتاح شد.
به گزارش سبزوارآنلاین مدیر عامل کارخانه سیمان سبزوار در این مراسم گفت: گازرسانی به کارخانه سیمان از ابتدای سال 90 آغاز شد که طبق قرارداد باید آذر ماه امسال به بهره برداری می رسید که خوشبختانه با پیگیری مسئولان شهرستان و استان سه ماه زودتر از موعد مقرر افتتاح شد.
دکترمحمد باقری سبزوار ادامه داد: معمولا تعویض سوخت دستگاه های کارخانه های سیمان توسط کارشناسان خارجی سازنده انجام می شود اما چون کارشناسان آلمانی برای این کار برای آمدن به ایران بهانه جویی می کردند و هزینه های کلانی درخواست کرده بودند این کار برای اولین بار در کشور توسط متخصصین ایرانی و با کمترین هزینه انجام شد. 
وی افزود: سالانه 18 میلیارد تومان برای خرید سوخت مازوت هزینه می کردیم که با بهره مند شدن از نعمت گاز این مبلغ به یک سوم کاهش می یابد.
دکترباقری سبزوار اظهار کرد: یکی از مشکلات این واحد صنعتی راه دسترسی به کارخانه است که راه روستایی و عیر استاندارد می باشد و چون روانه 600 کامیون سنگین در این مسبر تردد می کنند تعدادی از اهالی روستاهای مسیر دچار سانحه شده و جان باختند.
وی از مسئولان خواست که با آغاز عملیات اجرایی راه دسترسی ویژه از محل کارخانه به جاده تهران که پس از انجام مرحله مطالعات متوقف شده موافقت نمایند.
نماینده مردم سبزوار، جوین، جغتای، خوشاب، داورزن و ششتمد نیز در این مراسم گفت: گازرسانی به کارخانه سبمان و کاهش هزینه سوخت یکی از دغدغه های سهامداران این شرکت بود که با تلاش مسئولین محقق شد.
رمضانعلی سبحانی فر با  تقدیر از مسئولان شرکت گاز تصریح کرد: با اجرای شبکه گاز و بهره مند شدن کارخانه سبمان از نعمت گاز طبیعی انتظار می رود که روستاهای منطقه گازرسانی شوند. وی همچنین از مسئولان کارخانه سیمان خواست از محل هزینه های صرفه جویی واحدهای کوچکتر مرتبط با صنعت سیمان احداث کنند تا اشتغالزایی این واحد افزایش یابد.
سرپرست اداره گاز سبزوار نیز گفت: برای گازرسانی به کارخانه سیمان سبزوار 72 میلیارد ریال هزینه شده است که 13 میلیارد و 500 میلیون ریال آن را کارخانه مشارکت کرذه است. قانعی اظهار کرد: برای این پروژه 50 کیلومتر خط انتقال 10 اینچی اجرا و یک ایستگاه CGS با طرفیت 20 هزار متر مکعب نصب شد. 
معاون سیاسی امنیتی استاندار خراسان رضوی هم طی سخنانی تقارن هفته دولت با برگزاری احلاس غیر متعهدها را به فال نیک گرفت و بیان کرد: با وجود تحریم و جنگ نرم استکبار دولت می تواند پیشرفت های علمی، اقتصادی، سیاسی را به 120 کشور شرکت کننده در اجلاس اطلاع رسانی کند.
غفاری تصریج کرد: چالش های اقتصادی برای ایران بن بست ندارد و ما در هفته دولت در استان خراسان رضوی یکهزارو518 پروژه را با اعتباری بالغ بر 12 هزار و 430 میلیارد ریال افتتاح می کنیم.
اظهار نظر

نام:

ايميل:
وب:
شماره امنيتي:
نظر شما:


1 نظر در صف تاييد است.