خبر عمرانی سبزوار:

سبزوار آنلاين: اخبار عمرانی شهر سبزوار

خبر عمرانی

تاریخ خبر: 28 مهر 1391 / کد مطلب: 2612 / بازدید: 2563 / اظهار نظر: 2

مقصودی در گفتگو با سبزوارآنلاین


سردیس شهدای هسته ای در معابر سبزوار نصب می شودسردیس شهدای هسته ای در معابر سبزوار نصب می شود شهردار سبزوار از نصب سردیس 4 شهید هسته ای کشورمان در بلوار دانشجو خبر داد.
حسین مقصودی در گفتگوی اختصاصی با سبزوارآنلاین گفت: مراحل ساخت سردیس های شهدای هسته ای کشورمان دکترشهید مسعود علیمحمدی، دکتر شهید مجید شهریاری، دکترشهید مصطفی احمدی روشن و شهید داریوش رضائی نژاد توسط آقای برهانی هنرمند با ذوق سبزواری  به پایان رسیده است.
وی افزود: پایه های سردیس ها در بلوار دانشجو ساخته شده است و سردیس ها در هفته بسیج نصب خواهد شد.
شهردار سبزوار همچنین از نصب سردیس سرداران شهید سبزوار در دوران 8 سال دفاع مقدس در بلوار پاسداران خبر داد و تصریح کرد: ترویج فرهنگ شهید و شهادت، زنده نگه داشتن یاد و خاطره شهدا، جلوگیری از تحریف واقعیت ها و شناساندن رشادت های شهدای انقلاب و دفاع مقدس به نسل جدید اهداف شهرداری از ساخت و نصب سردیس شهدا در معابر شهری است.
مقصودی در ادامه خاطر نشان کرد: بهسازی میدان شهید فهمیده که از چند ماه گذشته آغاز شده با نصب المان نارنجک خاتمه می یابد. وی اضافه کرد: این المان با ارتفاع 7 متر از جنس فایبر گلاس توسط آقایان سید حسن انصاری و ایمان خسروانی هنرمندان سبزواری در حال ساخت است.
وی در بخش دیگری از گفتگو اظهار کرد: اخیرا با خبر شدیم که خانواده شهید فرومندی قصد فروش منزلشان را دارند بنابراین پیشنهاد خرید منزل این شهید والا مقام و تبدیل آن به موزه آثار شهدا را  به شورای شهر دادم که اعضاء با آن موافقت کردند.
وی بیان کرد: به گفته همرزمان شهید این منزل به دست خود شهید فرومندی ساخته شده است.
مقصودی از شهروندان خواست که اگر آثاری از شهدا دارند تحویل شهرداری دهند تا در موزه آثار شهدا در معرض دید بازدیدکنندگان قرار گیرد.
اظهار نظر

نام:

ايميل:
وب:
شماره امنيتي:
نظر شما:


2 نظر در صف تاييد است.