خبر فرهنگی سبزوار:

سبزوار آنلاين: اخبار فرهنگی شهر سبزوار

خبر فرهنگی

تاریخ خبر: 28 مهر 1391 / کد مطلب: 2615 / بازدید: 1902 / اظهار نظر: 0


تاکید رئیس اداره کتابخانه های عمومی بر برگزاری باشکوه هفته کتابتاکید رئیس اداره کتابخانه های عمومی بر برگزاری باشکوه هفته کتاب
رئیس اداره کتابخانه های عمومی شهرستان سبزوار بر برگزاری باشکوه هفته کتاب تاکید کرد.
به گزارش سبزوارآنلاین زیبا باغانی در پنجمین جلسه انجمن کتابخانه های عمومی سبزوار در محل کتابخانه اسرار گفت: انتظار می رود جهت برگزاری باشکوه این مناسبت ستادی با حضور نهادهای مرتبط تشکیل شود تا با برنامه ریزی پیش از موعد شاهد برنامه ای منسجم و در حد نام و جایگاه شهرستان سبزوار باشیم.
وی مهمترین برنامه پیشنهادی این اداره را ایجاد ایستگاه بزرگ نقاشی با همکاری کانون پرورش فکری جهت دخیل کردن کودکان در این هفته عنوان کرد.     
رئیس اداره کتابخانه های عمومی سبزوار برگزاری نمایشگاه کتاب، مسابقات فرهنگی، نقد و بررسی کتاب و شب شعر را از دیگر برنامه های پیشنهادی برشمرد.
باغانی در ادامه  به پیگیری مصوبات جلسه قبل انجمن پرداخت و بیان کرد: راه اندازی وب سایت اداره کتابخانه های عمومی شهرستان در حال طراحی است و بزودی راه اندازی می شود.
وی اضافه کرد: رایزنی های لازم جهت برگزاری کمیته نهضت مطالعه مفید با ریاست فرماندار انجام گرفته و اولین جلسه این کمیته بعد از هفته کتاب برگزار می شود.
نائب رئیس شورای اسلامی شهر سبزوار هم گفت: استقبال نکردن از کتابخانه ها از سوی نوجوانان و جوانان زنگ خطری است که به صدا درآمده که عزم ملی و منطقه ای مسئولان را می طلبد.
جلال تعصبی با بیان اینکه شورای اسلامی شهر و شهرداری جهت ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی اقدامات موثری انجام داده است تصریح کرد: گشایش جمعه بازار و افتتاح بخش کودک و نوجوان کتابخانه ناوی از جمله این کارهاست که امیدوارم با استقبال علاقمندان روبرو شود.
وی بر به روز کردن کتاب های کتابخانه ها تاکید کرد و ادامه داد در برخی از کتابخانه های سبزوار کتاب های قدیمی غیر مرجع که در سال شاید یکبار هم استفاده نشود وجود دارد که باید با کتاب های جدید تعویض شود.
نماینده اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی هم گفت: حضور مسئولان در برنامه های هفته کتاب کم رنگ است که باید تدبیری برای آن اندیشیده شود.
محمد حسن خسروجردی گفت: اداره فرهنگ و ارشاد یا اداره کتابخانه های عمومی به تنهایی قادر به برگزاری مناسب هفته کتاب نیستند.
وی خواستار توجه به کتابخانه های 80 کانون فرهنگی مساجد که عموم مردم می توانند از آن بهره مند شوند شد.
تشکیل ستاد هفته کتاب با حضور نهادهای ذیربط طی هفته آینده و پیشنهاد عضویت کانون پرورش فکری به اداره کل کتابخانه های استان جهت تصویب از مهمترین مصوبه های پنجمین جلسه انجمن کتابخانه های عمومی سبزوار بود.اظهار نظر

نام:

ايميل:
وب:
شماره امنيتي:
نظر شما:


0 نظر در صف تاييد است.