خبر فرهنگی سبزوار:

سبزوار آنلاين: اخبار فرهنگی شهر سبزوار

خبر فرهنگی

تاریخ خبر: 3 آبان 1391 / کد مطلب: 2624 / بازدید: 2610 / اظهار نظر: 4


ترسیم نقاشی بر هزار متر مربع از دیوارهای سبزوار
مسئول واحد زیباسازی شهرداری سبزوار از انجام یکهزار متر مربع نقاشی دیواری در سطح شهرسبزوار خبرداد.
به گزارش سبزوارآنلاین حسین مقیسه گفت: از ابتدای امسال در راستای طراحی و بالا بردن کیفیت فضای شهر این حجم از نقاشی در 8 نقطه سطح شهر توسط هنرمندان سبزواری به ویژه استاد خوش صفت نقاشی ترسیم شده است.
وی حذف آلودگی های بصری را مهمترین هدف نقاشی های دیواری ذکر کرد و گفت: نقاشی دیواری به عنوان یکی از اشکال هنری در مقوله زیباسازی از اهمیت خاصی برخوردار است.
وی زیباسازی معابر عمومی، ساماندهی مبلمان شهری، بهبود آرامش روحی و روانی شهروندان و تغییر فضای ظاهری شهر را از دیگر اهدف ترسیم نقاشی و رنگ آمیزی دیوارهای شهر عنوان کرد.
مسئول واحد زیباسازی شهرداری سبزوار محور نقاشی های دیواری ترسیم شده را مشتمل بر مضامین مختلف اجتماعی، فرهنگی و مذهبی عنوان و تصریح کرد: نقاشی های ترسیم شده بیانگر ارزشهای فرهنگی، دینی و هنری تاریخ ایران است که با روحیه شهروندان همخوانی دارد.
وی درباره کارکرد نقاشی های دیواری و نقش آن در انتقال پیام به شهروندان افزود: به عقیده من نقاشی دیواری الزاماً نباید مفهومی را برساند زیرا پیام رسالت نقاشی دیواری نیست، نقاشی ها فقط در جهت حذف آلودگی بصری و زیبایی چهره شهر نقش آفرین خواهند بود و کارکرد انتقال پیام را سایر عوامل مانند بیلبوردها و تلویزیون های شهری برعهده خواهند داشت.
مقیسه درباره افزایش تعداد نقاشی های دیواری بر روی دیوارهای شهر نیز گفت: 7 نقطه درخیابان های کاشفی شمالی، انقلاب و میدان های امام حسین (ع)، صاحب الزمان(عج) و بلوار سربداران شناسایی شده که در روزهای آینده ترسیم نقاشی بر روی آنها آغاز می شود.
وی تاکید کرد: در حال حاضر این کار فرهنگی و هنری در هر مکانی امکان پذیر نیست و  شهرداری فعلا در نظر دارد روی دیواره های خیابان های اصلی  نقاشی های دیواری را انجام دهد.
اظهار نظر

نام:

ايميل:
وب:
شماره امنيتي:
نظر شما:


4 نظر در صف تاييد است.