خبر فرهنگی سبزوار:

سبزوار آنلاين: اخبار فرهنگی شهر سبزوار

خبر فرهنگی

تاریخ خبر: 5 خرداد 1392 / کد مطلب: 2659 / بازدید: 2352 / اظهار نظر: 1

دکتر علوی:


تندیس رستم و سهراب اثری ارزشمند و ماندگار استتندیس رستم و سهراب اثری ارزشمند و ماندگار است
 عضو شورای شهر سبزوار تندیس رستم و سهراب را اثری ارزشمند و ماندگار دانست.
دکتر سید علی اصغر علوی افزود: پس از نصب تندیس اکثر هنرمندان و متخصصین با ابراز رضایت این اثر را تحسین کردند.
وی با بیان اینکه وقتی تندیس در حال نصب شدن بود خیلی خوشحال بودم  اظهار داشت: چند سال برای این اثر کار کارشناسی  انجام دادم و در هیچ مرحله ای کار عجولانه را به کیفیت ترجیح ندادم.
منتخب مردم در شورای شهر سبزوار با بیان اینکه جرقه اجرای روایت حجمی رستم و سهراب از مقبره اسطوره ای سهراب که در محوطه شهرداری واقع است در ذهنم زده شد بیان کرد: بر اساس روایت های مورخین  رزم گاه رستم وسهراب درمحل دژسپید در  محوطه شهرداری فعلی سبزوار واقع شده است.
دکتر علوی توسعه فرهنگی و گردشگری را هدف اصلی اش برای ساخت این تندیس عنوان کرد و در ادامه این بیت شعر را سرود
سالها دل طلب جام جم از ما می کرد                               آنچه خود داشت ز بیگانه تمنا می کرد
علوی  گفت: این بیت شعرزبان حال خیلی از جوانان های سبزواری است که متاسفانه به دلیل عدم اطلاع از گذشته و پیشینه خود نه تنها در  مقابل فرهنگ کشورهای بیگانه احساس فقر کمبود و فقر می کنند بلکه  این حس را نسبت به سایر شهرستان های کشور دارند.
وی خاطر نشان کرد: اقدامات اجرایی این اثر از تابستان سال 1390 آغاز گردید و با  رایزنی انجمن مجسمه سازان ایران   جلسات هفتگی و منظم با کارشناسان و هنرمندان این حوزه آغاز کردیم سپس هیات داوران تشکیل دادیم و در ادامه فراخوان مسابقه بین المللی را منتشر کردیم که با استقبال خوبی مواجه شد و 3  اثر از قزاقستان و  15 اثر از هنرمندان کشورمان به دبیرخانه رسید که در نهایت  6   اثر برگزیده انتخاب شد.
 رئیس کمیسیون تحقیقات و امور زیربنائی شورای اسلامی سبزوار  تصریح کرد: اثر دادیار گروسیان به عنوان اثر برتر انتخاب شد و با این هنرمند قرار دادساخت منعقد شد.
دکتر علوی با تاکید بر اینکه شتابزدگی از آفت های طرح ها و پروژه های سبزوار است ابراز امیدواری کرد این اثر که  از ابتدا تا انتها توسط کارشناسان و افراد خبره اجرایی شده است سرآغاز احداث موزه شهر سبزوار گردد.
اظهار نظر

نام:

ايميل:
وب:
شماره امنيتي:
نظر شما:


1 نظر در صف تاييد است.