خبر فرهنگی سبزوار:

سبزوار آنلاين: اخبار فرهنگی شهر سبزوار

خبر فرهنگی

تاریخ خبر: 19 دي 1394 / کد مطلب: 2975 / بازدید: 1443 / اظهار نظر: 0

حدادنیا:


مهمترین دستاورد کنگره سربداران, جهانی شدن نهضت سربدارن استمهمترین دستاورد کنگره سربداران جهانی شدن نهضت سربدارن است دبیر کنگره بین المللی سربداران, جهانی شدن نهضت سربداران را مهمترین دستاورد برگزاری این کنگره برشمرد.
جواد حدادنیا افزود: خوشبختانه نظرات و دیدگاه های چهره های سرشناس و صاحب نظر درباره کیفیت برگزاری کنگره مثبت ارزیابی شده و بنده معتقدم دستاوردهای به دست آمده تنها متعلق به دانشگاه حکیم سبزواری نیست و مربوط به کل منطقه است.
رئیس دانشگاه حکیم سبزواری با بیان اینکه خوشبختانه تلاش های همه دست اندرکاران کنگره برای جهانی شدن نهضت سربداران به عنوان  برند مردم این منطقه به ثمر نشست گفت: پیشنهاد جناب آقای جنتی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی برای اهداءجایزه بین المللی سربداران به جنبش های آزادیخواه در قطعنامه پایانی گنجانده شد و ما این موضوع را پیگیری خواهیم کرد.
وی نشان عالی سربداران را یکی دیگر از دستاوردهای برگزاری کنگره دانست و در ادامه گفت:  در بخش علمی نیز پذیرفته شدن  112 مقاله از بین مقاله های رسیده و سطح علمی فوق العاده مقاله ها و نیز اساتید شرکت کننده نشان دهنده ی غنای بالای کنگره بود.
عضو شورای سیاستگذاری کنگره سربداران با تقدیر از انعکاس مناسب اخبار کنگره توسط رسانه ها گفت: امیدواریم رسانه ها در پیگیری قطعنامه پایانی کنگره ما را یاری کنند.
حدادنیا با بیان اینکه پیگیری بندهای قطعنامه از اهمیت فراوانی برخوردار است بیان کرد: نامگذاری روز سربداران در شورای فرهنگ عمومی استان به تصویب رسیده و باید تلاش کنیم که شورای فرهنگ عمومی کشور نیز این موضوع را به تصویب برساند و برگزاری منظم  دو سالانه کنگره می تواند برای تصمیم گیرندگان مثمر ثمر باشد.
دبیر کنگره سربداران درباره انتقاد برخی از مسوولین نیز اظهار داشت: فکر می کنم انتقادات مربوط به قبل از برگزاری کنگره بود و  نظر افراد منتقد پس از برگزاری قطعا متفاوت باشد البته نظر افراد برای ما محترم است.
حدادنیا در مورد انتقادات بین المللی خواندن کنگره اینگونه پاسخ داد: به نظر بنده در مورد بین المللی بودن کنگره باید صاحب نظران تاریخ و افراد دارای سطح علمی بالا اظهار نظر کنند و نظر بنده که رشته ام فنی مهندسی است و شاید تاریخ قیام سربداران را نمی دانم ملاک واقعی نیست.
اظهار نظر

نام:

ايميل:
وب:
شماره امنيتي:
نظر شما:


0 نظر در صف تاييد است.