خبر اجتماعی سبزوار:

سبزوار آنلاين: اخبار اجتماعی شهر سبزوار

خبر اجتماعی

تاریخ خبر: 19 دي 1394 / کد مطلب: 2980 / بازدید: 16502 / اظهار نظر: 1

شهردار:


پیشرفت پروژه های مشارکتی شهرداری در گرو نقدینگی سرمایه گذاران استپیشرفت پروژه های مشارکتی شهرداری در گرو نقدینگی سرمایه گذاران است شهردار سبزوار کمبود منابع مالی را مهمترین مشکل کندی پیشرفت طرح های مشارکتی شهرداری با سرمایه گذاران بیان کرد.
محمد علی طالبی در گفتگو با خبرنگار ما با تشریح روند اجرائی پروژه های مشارکتی شهرداری با سرمایه گذاران اظهار داشت: متاسفانه کمبود منابع مالی و اقتصادی در کل کشور سبب توقف کار بسیاری از پروزه ها شده است هم اکنون بازار مسکن در کل کشور تعطیل است بانک مرکزی برای رونق بازار کالاهای ایرانی از جمله خودرو مجبور به باز کردن خط اعتباری شد.
شهردار سبزوار ادامه داد: تنها خط اعتباری شهرداری نیز اطمینان واعتمادی هست که باید به سرمایه گذاران  بدهیم رکود اقتصادی عمیقی در کشور حاکم است حدود 4 سال هست که بطور طبیعی سرمایه گذاری در همه حوزه ها با چالش مواجه شده و سبزوار هم نقطه ای از ایران است و نمی تواند در این رکود اقتصادی جزیره ای عمل کند.
وی درباره پروژه مشارکتی برلیان سنترز گفت: سرمایه گذار این طرح به دلیل کمبود نقدینگی  قادر به شروع کار نیست ولی هنوز انصراف خود را به ما اعلام نکرده است  سرمایه گذار این طرح در دو پروژه دیگر نیز سرمایه گذاری کرده اما به دلیل رکود اقتصادی موجود بر کشور تاکنون موفق به جذب منابع لازم برای شروع پروزه نشده است ولی اراده سرمایه گذار  به شروع پروژه  برلیان سنترز است که محقق خواهد شد.
وی در ادامه به پروژه مجتمع تجاری 24 متری انقلاب اشاره کرد و بیان کرد:  نقشه های اجرائی پروژه مجتمع  تجاری 24 متری انقلاب هم توسط مشاور این طرح آماده و  تحویل شهرداری شده  و در معاونت شهرسازی مورد بررسی قرار گرفته است
شهردار سبزوار یکی دیگر از مشکلات این پروژه  علاوه بر نبود نقدینگی سرمایه گذار  را  معارضات زمین اعلام کرد و تصریح کرد: نقشه های این طرح  با زمین همجوار حدود  14 متر تعرض دارد که در حال اصلاح آن هستیم.
طالبی در بخش دیگری از گفتگوی خود به پروژه امیریه که یکی دیگر از طرح های مشارکتی شهرداری با سرمایه گذار بخش خصوصی است اشاره کرد و افزود:   هم اکنون4 هزار متر مربع از طرح بزرگ امیریه توسط سرمایه گذار در حال انجام است و بلوک 5 این طرح نیز در وسعتی حدود 7 هزار متر مربع با اعتبار اوراق مشارکت  انجام خواهد شد.
اظهار نظر

نام:

ايميل:
وب:
شماره امنيتي:
نظر شما:


1 نظر در صف تاييد است.