خبر اقتصادی سبزوار:

سبزوار آنلاين: اخبار اقتصادی شهر سبزوار

خبر اقتصادی

تاریخ خبر: 25 مرداد 1389 / کد مطلب: 305 / بازدید: 1437 / اظهار نظر: 0


531 معلول در اولویت واگذاری مسکن531 معلول در اولویت واگذاری مسکن 531 نفر از معلولان سبزوار در اولویت طرح دولت مبنی بر واگذاری مسکن قرار دارند.
رئیس اداره بهزیستی سبزوار به سبزوار آنلاین گفت: براساس تفاهم نامه وزارت مسکن و شهرسازی با سازمان بهزیستی قرار است دولت برای ساخت مسکن مبلغ 20 میلیون تومان تسهیلات در اختیار مسکن و شهرسازی قرار دهد تا معلولان فاقد مسکن بتوانند صاحب خانه شوند.
محمدحسین هادوی فر با بیان اینکه امسال حدود 2 هزار نفر در این طرح ثبت نام کرده اند افزود: با بررسی های صورت گرفته 531 نفردر اولویت این طرح قرار گرفتند و به زودی عملیات ساخت واحدهای مسکونی آغاز خواهد شد.
وی با اشاره به پرداخت 64 مورد وام 4 میلیون تومانی بهزیستی به معلولان فاقد مسکن که به صورت بلا عوض می باشد گفت: این افراد طی 2 سال گذشته موفق به ساخت مسکن شده اند. رئیس اداره بهزیستی سبزوار به ساخت100 واحد مسکونی در قالب 2 طرح 50 واحدی توسط جامعه معلولان سامان و موسسه خیریه مولای متقیان(ع)  اشاره کرد و اظهار داشت: 74 مورد وام4 میلیون تومانی نیز به این واحدها تعلق گرفته و 30 واحد هنوز از این وام بهره مند نشده اند که امیدواریم زمینه تخصیص آن فراهم شود.
وی ابراز امیدواری کرد: با پرداخت به موقع تسهیلات 50 واحد جامعه معلولین سامان که از تسهیلات مسکن مهر نیز استفاده کرده اند تا پایان امسال به بهره برداری برسد و بخشی از معلولان شهرستان از مسکن برخوردار شوند.
گفتنی است از 9 هزار معلول تحت پوشش بهزیستی سبزوار حدود 2 هزار نفر فاقد مسکن می باشد که اکثرآنها سرپرستان خانواده هستند. اظهار نظر

نام:

ايميل:
وب:
شماره امنيتي:
نظر شما:


0 نظر در صف تاييد است.