خبر فرهنگی سبزوار:

سبزوار آنلاين: اخبار فرهنگی شهر سبزوار

خبر فرهنگی

تاریخ خبر: 21 دي 1389 / کد مطلب: 724 / بازدید: 1321 / اظهار نظر: 0

مدیر انجمن کتابخانه های استان:


2کتابخانه بزرگ درسبزوار احداث می شود2کتابخانه بزرگ درسبزوار احداث می شود تعداد کتابخانه های مشارکتی و نهادی سبزوار طی 2 سال گذشته 2 برابر شده است.
مدیر انجمن کتابخانه های عمومی سبزوار در جلسه کتابخانه های عمومی سبزوار که با حضور خانم دکتر خدادادی مدیر انجمن کتابخانه های عمومی استان خراسان رضوی برگزار شد گفت: سبزوار در حال حاضر 19 کتابخانه مشارکتی و نهادی دارد که تا پایان امسال 11 کتابخانه دیگر به این تعداد افزوده خواهد شد.
به گزارش سبزوار آنلاین مجید نقابی با بیان اینکه 11 هزار نفر در سبزوار عضو کتابخانه هستند افزود: با راه اندازی کتابخانه سیار این تعداد به 16 هزار نفر افزایش خواهد یافت .
معاون استاندار و فرماندار سبزوار نیز با اشاره به اینکه 30 هزار دانشجو و طلبه در مراکز عالی و حوزه علمیه سبزوار تحصیل می کنند، گفت: مسئولان باید توجه ویژه ای برای احداث کتابخانه های عمومی سبزوار داشته باشند.
قاسم شعبانی عطار با بیان اینکه شهرداری سبزوار و شهرهای تابعه نیم درصد سهم خود را به انجمن واریز کرده اند، اظهار داشت: شهرداری ها باید بدهی های امسال خود را هر چه زودتر به نهاد کتابخانه های عمومی شهرستان واریز کنند.
بروغنی نماینده مردم سبزوار در مجلس نیز خواستار توجه انجمن کتابخانه های عمومی استان به مناطق حاشیه نشین سبزوار شدوگفت: برای رسیدن به استانداردها سبزوار به40 کتابخانه دیگر نیاز دارد.
مدیر انجمن کتابخانه های عمومی استان نیز با تقدیر از مشارکت خیرین در احداث کتابخانه های مشارکتی در سبزوار این شهرستان را از این حیث در جایگاه نخست استان دانست.
دکتر خدادادی به مشکلات پیش روی کتابخانه های سبزوار اشاره کرد و گفت: فرسودگی فضاها و بناهای کتابخانه ها، نبود کافی نت و بخش کودک و نوجوان از جمله مشکلات می باشد.
وی با اشاره به سهم نیم درصد کتابخانه ها از درآمد شهرداری ها افزود: تمام شهرداری ها باید بدهی های قبل از سال 1389 خود را یا بصورت نقدی پرداخت نمایند و یا در رفع کمبودها و مشکلات عمرانی کتابخانه ها اقدام کنند.
وی خواستار کمک مسئولان شهرستان جهت تبدیل کتابخانه دکتر علوی مقدم به پژوهشکده تخصصی و واگذاری کتابخانه پژوهش سرای دانش آموزان به مدت 10 سال به انجمن کتابخانه ها در جهت تجهیز و راه اندازی سامانه پیام کوتاه برای کتابخانه های عمومی شهرستان شد.
وی از احداث 2 کتابخانه در شهرک ابوذر و توحید شهر سبزوار خبر داد و گفت: هر یک  از این کتابخانه ها 2 هزار متر زیربنا دارد که با پرداخت اعتبارکتابخانه ها از محل بودجه فرهنگی استان این دو طرح آغاز خواهد شد.
خدادادی درباره ساخت کتابخانه مرکزی نیز گفت: قرار شد شورای اسلامی شهر یکهزار متر مربع از زمین باغ ارم سبزوار را طی توافق نامه ای به انجمن کتابخانه ها اهداء کند تا ساخت این کتابخانه آغاز شود.
 مدیر انجمن کتابخانه های عمومی استان از احداث 90 باب مجتمع فرهنگی با محوریت کتابخانه در استان تا پایان سال آینده خبر داد و گفت: استانداری خراسان رضوی قول اختصاص 60 میلیارد ریال اعتبار را بدین منظور به انجمن داده است و ما قرار است این مجتمع ها را در روستاهای بالای 2هزار 500 نفر جمعیت راه اندازی کنیم.
اظهار نظر

نام:

ايميل:
وب:
شماره امنيتي:
نظر شما:


0 نظر در صف تاييد است.