خبر عمومی سبزوار:

سبزوار آنلاين: اخبار عمومی شهر سبزوار

خبر عمومی

تاریخ خبر: 21 بهمن 1389 / کد مطلب: 856 / بازدید: 1334 / اظهار نظر: 0


برگزاری نخستین یادواره 85شهید ورزشکار سبزوارنخستین یادواره شهدای ورزشکار سبزوار همزمان با نهمین روز از دهه فجر برگزار شد.
به گزارش سبزوار آنلاین معاون نظارت تایید صلاحیت نماینده ولی فقیه در سپاه پاسداران در این یادواره با بیان اینکه سبزوار در دفاع از دین و میهن در گذر تاریخ حماسه های بسیاری را خلق نموده است، گفت: سبزوار در دوران دفاع مقدس 19 هزار رزمنده، یک هزار و 600 شهید و 5 هزار جانباز را تقدیم نظام جمهوری اسلامی ایران نموده است.
سید باقر قریشی با اشاره به تسلط بیگانگان در قبل از پیروزی انقلاب اسلامی، اظهار داشت: در آن زمان کشور در زمینه های علمی، اقتصادی، نظامی و حتی اجتماعی محتاج بیگانگان بود، در حالیکه امروز مهمترین پیشرفت های علمی و اقتصادی در ایران صورت می گیرد.
وی افزود: امروز ملت ایران با از خود گذشتگی و رهبری پیامبر گونه امام راحل و مقام معظم رهبری نه تنها در مقابل دشمن با طراحی و تاکتیک های به روز ایستاده بلکه به تحمیل اراده خود بر بیگانگان نیز پرداخته است.
باقری تصریح کرد: ایران همواره در طول تاریخ از زمان قاجار تا پهلوی در جنگ ها شهرهای زیادی را از دست داده است، در حالیکه جنگ تحمیلی تنها جنگی که در آن علاوه بر از دست ندادن حتی یک وجب از خاک کشور به پیروزی نیز دست یافته است .
معاون نظارت تایید صلاحیت نماینده ولی فقیه در سپاه پاسداران با اشاره به شروع انقلاب اسلامی از سال 41 و پیروزی در سال 57، گفت: دشمنان در طول این 32 سال تمام توان خود را برای براندازی نظام در ابعاد جنگ سخت و جنگ نرم انجام داده که خوشبختانه این مسئله با بصیرت و آگاهی مردم دفع شده است.
در ابتدای این مراسم جانشین فرمانده نیروی مقاومت بسیج سپاه سبزوار نیزگفت: شهرستان سبزوار یک هزار و 300 شهید را تقدیم نظام جمهوری اسلامی ایران نموده است که از این تعداد 85 شهید از شهدای ورزشکاران شهرستان می باشند .اظهار نظر

نام:

ايميل:
وب:
شماره امنيتي:
نظر شما:


0 نظر در صف تاييد است.