خبر عمومی سبزوار:

سبزوار آنلاين: اخبار عمومی شهر سبزوار

خبر عمومی

تاریخ خبر: 24 بهمن 1389 / کد مطلب: 864 / بازدید: 1868 / اظهار نظر: 1

با شایعه برگشت باقری به سیمان


آیا تغییر مدیریت در این شرکت تکرار خواهد شد؟شرکت سیمان سبزوار در آبان ماه سال 1387 با  رفتن محمد باقری سبزوار و یوسف خسروجردی از مدیرعاملی و ریاست هیات مدیره ،دستخوش تغییرات بزرگی شد ومحمد فیروزآبادی و سید احمد کرابی  با رای هیات مدیره جایگزین این دو نفر شدند، این تغییر مهمترین تحول در مدیریت سیمان تا آن زمان بود.
از آن تاریخ تاکنون دو سال و اندی می گذرد، فیروز آبادی و کرابی به عنوان رئیس هیات مدیره و مدیر عامل سکان مدیریت سیمان را بر عهده داشتند. اما داستان تغییر و تحول در مدیریت این شرکت باری دیگر تکرار شد.
فیروزآبادی در اولین مرحله این تغییرات، از ریاست هیات مدیره سیمان کنار رفت و  تعامل نداشتن اعضاء هیات مدیره و خستگی روحی را علت استعفای خود عنوان کرد. با پذیرش استعفای فیروزآبادی، شایعه برگشتن محمد باقری سبزوار قوت گرفت، در این رابطه شنیده می شود که اعضاء هیات مدیره با رایزنی های یوسف خسروجردی به جد پیگیر بازگشت باقری مدیر عامل اسبق شرکت هستند. گفته می شود این افراد حتی چند مرتبه به منزل وی رفت و آمد و سعی در متقاعد کردن وی برای قبول مدیر عاملی داشتند. البته همان زمان هم شنیده شد که باقری این درخواست را نپذیرفته و از آنان بابت این پیشنهاد تشکر کرده است.
 این داستان تا دوشنبه با منتشر شدن اخبار گوناگون که هیچ وقت صحت و سقم آن از سوی مسئولان سیمان مشخص نشد ادامه یافت تا اینکه با خبر شدیم سید احمد کرابی مدیر عامل فعلی سیمان با نوشتن نامه ای به اعضاء هیات مدیره چند شرط برای ادامه کار خود تعیین کرده و از آنان خواسته در صورت قبول نکردن این شروط این نامه را به عنوان استعفا از مدیر عامل بپذیرند.
بر اساس این شنیده کرابی در این نامه با اشاره به اینکه برای افزایش میزان کارآیی، تولید و سود سهامداران خواستار افزایش اختیارات خود شده است. با پیگیری های فراوان توانستیم  ازچند مورد شرط های کرابی با خبر شویم که عبارتند از:
  اختیار کامل استخدام و اخراج نیروهای انسانی از هیات مدیره به مدیر عامل تنفیذ شود تا در این راستا مدیر عامل نسبت به تکمیل حلقه مدیریتی سیمان با استفاده از نیروهای متخصص و متعهد اقدام نماید و نیروهای مازاد موجود که فاقد عملکرد کاری می باشند تسویه شوند.
اختیار کامل ماده 37 اساسنامه سیمان که در آن وظایف هیات مدیره مشخص شده به مدیر عامل تنفیذ شود.
مدیر عامل در 3 سال گذشته بدون قرارداد انجام وظیفه کرده بنابراین شرکت باید  از این تاریخ تا یک سال آینده  با مدیر عامل قرارداد ببندد.
هیچ یک از اعضاء هیات مدیره حق دخالت در مسائل اجرایی را ندارند.
 در رابطه همچنین با خبر شدیم که کرابی  متعهد شده در صورت پذیرش شروطش توسط اعضاء هیات مدیره، سود و فروش کارخانه نسبت به سال گذشته 30 درصد افزایش یابد. 
حال باید منتظر ماند و دید که عکس العمل هیات مدیره با شرایط کرابی منجر به افزایش اختیارات وی می شود یا پذیرش استعفای او.اظهار نظر

نام:

ايميل:
وب:
شماره امنيتي:
نظر شما:


به هیئت مدیره سیمان بابت بکارگیری آقای باقری تبریک میگوییم. ( جمعی از سهامداران)