يادداشت سبزوار:

سبزوار آنلاين: يادداشت هايي درباره شهرستان سبزوار

يادداشت

تاریخ يادداشت: 11 ارديبهشت 1390 / کد مطلب: 1201 / بازدید: 1394 / اظهار نظر: 9


اتحاد بی تعاملنهم بهمن ماه شورای شهر سبزواردر پی استعفای محمود عیدی، محمد دولت آبادی را به عنوان سرپرست شهرداری منصوب کرد تا بر اساس قانون طی 3 ماه شهردار دیگری انتخاب کنند.
برخی از اعضاء شورا که از چند ماه قبل ساز بر کناری عیدی را کوک کرده بودند ظاهراً فقط به این مهم اندیشیده و اصلاً به فکر گزینه جایگزین نبودند و معرفی نشدن شهردار در مهلت قانونی گواهی بر این ادعا است. البته این نخستین بار نیست که پروسه انتخاب شورا به سر انجام نمی رسد انتخابات اعضاء هیات رئیسه در سال دوم و سوم که حتی با پادر میانی فرمانداری به جایی نرسید نمونه ای از این فرصت سوزی هاست که گاها  هم انتخاب اعضاء عجیب و شگفت آور بود.
 پس از بر کناری محمد تولیت و محمود عیدی حداقل انتظار از شورا این بود که با درس گرفتن از انتخاب شهرداران قبلی سریعتر به نتیجه برسند، اما روند انتخاب شهردار.هم به سرنوشت انتخاب شهرداران قبلی و هیات رئیسه شورا دچار شد.
گر چه عملکرد سرپرست شهرداری در این مدت نسبتاً قابل قبول بوده اما آیا سزاوار است سبزوار به عنوان دومین شهر بزرگ خراسان رضوی بعد از مشهد3 ماه بدون شهردار امورات بگذراند. آری انتقادات مدیران شهرستان از عملکرد شورای شهر وارد است چرا که اعضاء بدون توجه به عواقب تاخیر در انتخاب شهردار در رسیدن به گزینه ای واحد به تعامل نرسیده و نیاز به وقت اضافه و شاید هم زدن پنالتی داشته باشند. جالب تر اینکه اعضاء شورای شهر دم از همدلی و اتحاد می زنند!!! آقایان آیا معنی اتحاد و همدلی این است که نتوانید در حدود 90 روز به نتیجه برسید نکته قابل تامل دیگر اینکه برخی اعضاء شورای شهر به تازگی حضور نداشتن یکی از همکاران خود را علت تاخیر در معرفی شهردار عنوان می کنند حال سوال اینجاست مگر انتخاب شهردار حتماً باید با رای تمامی 7 نفر عضو شورا صورت گیرد!!!
از بحث انتخاب شهردار که بگذریم شورا طی روزهای آینده باید هیات رئیسه جدید خود را انتخاب نماید، حال آقایان شورا بهتر نیست شما که با وجود اتحاد و همدلی نتوانستید در مهلت قانونی شهردار انتخاب کنید حداقل در انتخابات هیات رئیسه با کنار گذاشتن برخی مسائل جانبی پنجمین انتخابات هیات رئیسه را  بدون فرصت سوزی و مصلحت اندیشی های بی ثمربرگزار و جلوه حقیقی اتحاد و همدلی خود را به نمایش بگذارید تا ان شاءالله در 2 سال آینده در خدمت گذاری به مردم  و رسیدن به برنامه های مورد نظر موفق باشید؟
اظهار نظر

نام:

ايميل:
وب:
شماره امنيتي:
نظر شما:


همشهری
0 مخالف 4 موافق
در چند روز اخیر شاهد بایکوت خبری مشکوکی توسط خبرگزاری های سبزوار در خصوص انتخاب شهردار هستیم. به نظر میرسه آقایون دیگه خودشونم حوصلشون سر رفته و بی خیال این قضیه شدن
سبزوار آنلاين: با تشکر از شما مخاطب عزیزمطمئنا اگر خبر جدیدی باشد اطلاع رسانی خواهد شد.
ناشناس
0 مخالف 4 موافق
آقایان تدارکات چی می خواهند نه شهردار چون آقایانی هستند که کاربلدند و سالم اند ولی چون اهل باند و باند بازی نیستند انتخاب نمی شوند
شهروند
0 مخالف 3 موافق
با سلام چنانچه ممکن است رزومه کاری ایشان رااعلام فرمائید
ژیان ماشین نمیشه، این شهرم با این شورا شهر نمیشه
از همچین آدمای بی سواد و نون به نرخ روز خوری بیشتر از این نمیشه انتظار داشت
اقایون اصلا دنبال شهردار نیستن بلکه دنبال کارپرداز و گماشته هستن و گرنه تو خود شهرداری چنتا شهردار دارن با بهترین مدارک تحصیلی و تجربه و سابقه.
خواهشا توی گذاشتن نظرات یکمی جسور باشید ،حداقل تو عمل هم ثابت کنید که یک پایگاه خبری هستید.
اگه قبل از نماینده شدن ازشون آزمون قوانین شهر وشهرداری گرفته می شد الان هنگ انتخاب نبودن
اگه 7 تا شهردار میشد انتخاب کنند الان شهرداری شهردار داشت