يادداشت سبزوار:

سبزوار آنلاين: يادداشت هايي درباره شهرستان سبزوار

يادداشت

تاریخ يادداشت: 16 مهر 1390 / کد مطلب: 2090 / بازدید: 2117 / اظهار نظر: 1


سلام ضامن آهوسلام ضامن آهو، دل شکسته من، به پا بوس تو غریب می آید.
چقدر دوست داشتنی است روزهای آمدنت، شب میلاد تو که می شود حرم نورانیت از آسمان پر ستاره، پر ستاره تر می شود.
با تولد تو انتظار به پایان می رسد و غم ها و غصه های غمزدگان مانند کبوتران حرمت بال می گشایند و در آسمان به پرواز در می آیند.
یا غریب الغربا:
حرمت قبله دل های شکسته است، جهان نگرانی ها و غم هایش را همین که به پنجره فولاد تو گره می زند آرام می گیرد.
یا معین الضعفا:
با آمدنت خاک، بوی قدم هایت را حس کرد و آسمانی شد، قاصدک ها تا دورترین سرزمین ها چرخیدند و مژده آمدنت را به چشمه های تشنه رساندند. خاک، قدمگاه قدم های ملکوتی تو شد و فرشته ها، زائر همیشگی ات به هر بهانه به ارادت چشمان روشنت می آیند و بوی خوشت را برای آسمان ها سوغات می برند.
یا امام رئوف مرا  کبوتر گنبدت کن و سرگردانی ام را سامان بخش. من به محبت و ولایت تو پناه آوردم مرا از هوای دل انگیز ولایت سرخوش کن.
امام رضا(ع)
غرق عشق و شور و مستي بي مثال/ غوطه ور در عالم فكر و خيال/ پر كشيدم از زمين و از زمان/ يافتم خود در مكاني لا مكان/ آدم و حوا و هرچه زاده اند/گوييا در اين زمين استاده اند/ هر كسي در دست خود يك نامه داشت/ نامه را در نزد حاكم مي گذاشت / بعد از آن باري تعالي مي نوشت
بنده اش اهل جهنم يا بهشت/ رفت و رفت و نوبتش بر من رسيد/ نامه ام بگرفت و اعمالم چو ديد/ با غضب افكند سوي من نگاه/ گفت چيزي تو نداري جز گناه/ چشم تا به جهنم دوختم/ از نهيب شعله هايش سوختم/ ناگهان زيبا رخي از ره رسيد/ حال زارم تا كه ديد آهي كشيد/ بعد از آن يار و آن دلدار گفت/ رو به حق بنمود و با دادار گفت/ پور موسي (ع) با تو صحبت مي كند/ ضامن آهو شفاعت مي كند/ گر چه او با نامه بد آمده/ چند روزي را به مشهد آمده/ آمده صد بار بر من رو زده/ صحن و ايوان مرا جارو زده/گر چه او هم آبرويم برده است/آب سقا خانه ام را خورده است/ خوب ميدانم كه خوش كردار نيست/ ليك ديدم بهر زهرا مي گريست

 
اظهار نظر

نام:

ايميل:
وب:
شماره امنيتي:
نظر شما:


1 نظر در صف تاييد است.