يادداشت سبزوار:

سبزوار آنلاين: يادداشت هايي درباره شهرستان سبزوار

يادداشت

تاریخ يادداشت: 23 مهر 1390 / کد مطلب: 2118 / بازدید: 2556 / اظهار نظر: 9


انتخابات و ادعاهای نسنجیدهانتخابات و ادعاهای نسنجیده همدلی و هماهنگی نمایندگان مجلس هشتم زبانزد خاص و عام شده است مساله ای که مسئولان کشوری و استانی بارها آنرا به نیکی مطرح و یکی از عوامل توسعه و پیشرفت حوزه انتخابیه این دو نماینده عنوان کرده اند.
در تمامی دوره های قبل اختلاف نمایندگان مردم سبزوار توان توسعه و عمران منطقه را گرفته بود و در واقع باید گفت اگر نبود این اختلافات شاید سبزوار اینک مرکز استان خراسان غربی بود و بس.
در دوره های قبل همیشه مناطق جوین و جغتای همانند سایر بخش های سبزوار در انتخاب نمایندگان تاثیر گذار بوده اند بهر حال نمایندگان منتخب سبزوار وکالت تمامی حوزه خویش را برعهده داشتند نه بخش یا روستایی خاص.
بعد از ارتقاء بخش های جوین، جغتای و خوشاب به شهرستان که تصور آن هم در ذهن کمتر کسی می گنجید برخی بر این بارو هستند که در انتخابات مجلس نهم باید برای این 3 شهرستان و یا دو شهرستان جوین و جغتای یک نماینده در نظر گرفته شود چرا که معتقدند روند توسعه شهرستان های مذکور با اختصاص یک نماینده تسریع می شود مساله ای که بخاطر جمعیت اندک این دو شهرستان با ضوابط و شرایط اعلام شده از سوی مراجع ذیصلاح  در بحث افزایش نماینده های مجلس سازگاری ندارد. بطور مثال شهرستان تربت حیدریه و شهرستان های تازه تاسیس همجوار  یک نماینده در مجلس دارند.
در دوره های گذشته یکی از نمایندگان مردم سبزوار بزرگ از منطقه جوین و جغتای بود دکتر راه چمنی4 دوره حضور در مجلس را تجربه کرد و در این مدت به عنوان نماینده سبزوار مطرح بود نه نماینده منطقه خاصی بعد از وی نیز سید آبادی که اصالتا از روستای خرم آباد جوین می باشد نیز دو دوره در مجلس به عنوان وکیل مردم سبزوار بزرگ حضور داشت در این سالها بخش های داورزن، ششتمد، روداب و شهرستان خوشاب که جمعیتشان در مجموع از دو شهرستان جوین و جغتای بیشتر است صحبتی از اینکه ما نماینده ای در مجلس نداریم نشده است و همه به دنبال سبزواری قوی و آباد بوده اند.
مدتی است برخی خواسته یا ناخواسته حرف هایی را به زبان می آورند که بوی مسائل قومی قبیله ای می دهد به عنوان مثال عنوان می کنند مردم شهرستان های تازه تاسیس جوین و جغتای چون نماینده ای در مجلس ندارند افسرده و ناامید در زندگی اجتماعی هستند که رفع این افسردگی اجتماعی در گرو حضور نماینده ای در مجلس نهم از این دو منطقه است.
جالب اینکه این مطالب نادرست در حالی از سوی برخی غرض ورزان مطرح می شود که جوین و جغتای در دوره هشتم مجلس به استقلال رسیدند و بیش از 90 درصد ادارات در این شهرستان ها استقرار پیدا کردند که ایجاد هر کدام از آنها فتح بابی در توسعه منطقه محسوب می شود.
 در پایان ضمن دعوت به حضور پر شور در انتخابات مجلس نهم باید گفت: وحدت و همدلی حلقه گمشده دوره های قبل با انتخاب افراد اصلح که دلسوز مردم و آبادانی منطقه هستند دوباره بدست خواهد آمد.
 

 
اظهار نظر

نام:

ايميل:
وب:
شماره امنيتي:
نظر شما:


حتما که هر رسانه ای سیاست کاری خود را دنبال می کند و شما همان سیاستی را که تا الان دنبال می کردی بازهم ادامه بده ولی به چه قیمتی
ابراهیم
1 مخالف 4 موافق
بخش بخش کردن مردم و رو درو قرار دادن آنها برای کسب رای به هر قیمت ممکن شیوه ایی نخ نما است که بی خودی شما هم تلاش دارید ان را پیش بگیری و با رودرو قرار دادن مردم سبزوار و جوین و جغتای به وظیفه خود به نحو احسن عمل کنی...
سبزوار آنلاين: ضمن تشکر از نظر شما مخاطب گرامی لازم است بدانید که هر رسانه ای سیاست کاری خود را دنبال می کند و منتشر یا حذف کردن مطلب(مثل همین نظر شما) به مدیریت آن رسانه برمی گردد نه فرد یا اشخاص.
آقای قدیریان یکی از نکات ارزنده در وجود اصحاب رسانه واقعی، وجود انصاف است که متاسفانه معلوم نسیت به چه دلیلی امروزه این کالا به ثمن بخس فروخته می شود و کسانی که داعیه حضور در عرصه رسانه و روشنگری دارند به شکلی وام دار این و آن شده اند. این نوشته شما با وجود آن که نکات قابل تامل و جالبی در جای خود دارد این نکته را به ذهن می آورد که شاید صفحه پنجم گزارش (با مردم) که به دلایل فنی باید در 4صفحه چاپ می شد قرار است بدین شکل چاپ شود. با این وجود اینکه ما سعی داشته باشیم با هر شکل ممکن بگوییم ما هیچ اختلاف نظری نداریم شاید در ذهن گوینده آن خوشایند باشد ولی اگر گذری در سطح جامعه و جای جای این شهرستان بزرگ داشته باشیم با علامت پرسش بزرگی مواجه می شویم که خواهان اعلام نتایج این وحدت هستند. باید بدانیم اصولا اختلاف نظر زمانی به وجود می آید که تلاشی صورت گرفته باشد. که یقیین می دانیم برای راه رفتن کنار هم و عکس یادگاری گرفتن هیچ وقت اختلافی بوجود نمی آید که حال ما داد نداشتن اختلاف را با تمام توان بر گوش مردم رنج کشیده این شهر و دیار فریاد بزنیم و همگان را به قبول آن مجبور کنیم . البته گویا حافظه حضرتعالی به دلایلی نامعلوم هم دچار فراموشی شده است. چراکه طلسم ارتقأ بخش های سبزوار در مجلس هفتم شکسته شد و جوین و جغتای در زمان مجلس هفتم به شهرستان ارتقاء یافت که حود حضرتعالی نیز در آن زمان در رسانه ای که در دست داشتید خبر خوش آن را به مردم دادید. و ارتقاء بخش خوشاب به شهرستان نیز اگرچه در جای خود جای سپاس از کسانی دارد که در این زمینه زحمت کشیده اند اما باید این را نیز از نظر دور نداشت که ارتقاء بخش خوشاب با 45 هزار جمعیت در زمانی اتفاع افتاد که بخش آرادان گرمسار با 10هزار جمعیت تبدیل به شهرستان شد و مردم داورزن با 30 هزار جمعیت و داشتن نماینده قومی بر اساس عقیده شما و وجود همدلی کامل نمایندگان از این موهبت بی نصیب مانده اند.
سبزوار آنلاين: با تشکر از نظر شما مخاطب و ضمن احترام به نظر ارسالی، تنها نکته ای که نیاز به یادآوری می باشد این است که «مردم آگاه به امور هستند»
باقیمت جوین فراموش شود