يادداشت سبزوار:

سبزوار آنلاين: يادداشت هايي درباره شهرستان سبزوار

يادداشت

تاریخ يادداشت: 23 آبان 1390 / کد مطلب: 2252 / بازدید: 2071 / اظهار نظر: 2


یک تلنگر کوچکاگر خبرنگاران  وقايع را درست نبينند نمي توانند مردم و مسئولان را در جريان وقايعي كه اتفاق افتاده و یا مي خواهد بيفتد قرار دهند. خبرنگاران به عنوان ديده بان، نقش اساسي در جنگ نرم و جنگ سخت دارند، لذا خبرنگاران بايد به جايگاه خود از اين منظر نگاه كنند، خبرنگار بايد در اخبارش صداقت و صراحت را رعايت كند.
اینها گوشه ای از صحبت های فیاضی مشاور وزير فرهنگ و ارشاد اسلامي و مدیر مسئول روزنامه شهر آرا در مراسم روز خبرنگار است مطلبی که مورد تاکید بسیاری از مسئولان در مناسبت های مختلف قرار می گیرد.
اما مدتی است خبرنگاران سبزوار پس از انتشار خبری که به مذاق مسئولان خوش نمی آید مورد انتقاد قرار می گیرند و جالب اینکه وی را در صورت امکان مجبور به حذف خبر و  عدم تکرار آن می کنند، موضوعی که متاسفانه در حال گسترش است و خوشبختانه هیچ تغییری را در موضع خبرنگاران ایجاد نکرده است.
در یکی از جلساتی که چندی پیش با حضور مسئولان ادارات برگزار شد معاون استاندار و فرماندار سبزوار خطاب به یکی از مسئولان ادارات از مصاحبه وی با رسانه ها انتقاد و تاکید کرد این مصاحبه باعث گلایه تند مدیر کل مربوطه شده است لذا مدیران متوجه باشند که همه مسائل را برای خبرنگاران بازگو نکنند.
این گفته از عالی ترین مقام اجرایی شهرستان بسیار بعید بود کسی که همیشه از خدمات و تلاش های خبرنگاران در عرصه اطلاع رسانی تقدیر می کند و داعیه حمایت از انتقاد سازنده اصحاب رسانه را دارد.
در جامعه کنونی خبر و اطلاع رسانی از دید کارشناسان باعث پویایی و رشد  می شود و شتاب توسعه در گرو افزایش تقابل افکار و ارائه انتقادات و پیشنهادات کارشناسی بدون کارهای ژورنالیستی می باشد.

 حال اگر به همین نظریه معتقدیم باید راه را برای انتقاد و گفتگو مهیا تر از قبل کنیم باشد که نتایج مثبت آن نمایان شود.
اظهار نظر

نام:

ايميل:
وب:
شماره امنيتي:
نظر شما:


من بار ها اخبار مربوط به ضعفهای ارشاد را دیدهام که پس از مدتی کوتاه خذف گردیده است و دلیلشم تماس و پیگیری رییس ارشاد بوده که نخواسته نقد بشه که این جای تاسف داره