يادداشت سبزوار:

سبزوار آنلاين: يادداشت هايي درباره شهرستان سبزوار

يادداشت

تاریخ يادداشت: 20 آذر 1390 / کد مطلب: 2358 / بازدید: 3840 / اظهار نظر: 4


قیام حسینی الگوی همیشه تاریخقیام حسینی الگوی همیشه تاریخ ماه محرم امسال حال و هوای دیگری دارد. بیداری اسلامی رخ داده در خاورمیانه قطعا عاشورای پررنگ تری رقم خواهد زد چرا که ازادگی در این کشورها زنگی تازه یافته و ازادی خواهی مفاهیم دیگری را در دفتر تاریخ ثبت خواهد کرد و ان مکتب حسین (ع) یعنی توحید، اخلاص، بندگی، ایثار جانبازی و شهادت است.
هدف اصلی مردم کشورهای مسلمان و زجر کشیده منطقه که شاهد قیام های عمومی درآن ها هستیم، نابودی استکبار و برپایی حکومت اسلامی است حکومتی که وابستگی به اجانب را طرد می کند.
این مطلب بخشی از اظهارات محمود درقدمی در روزنامه کیهان شماره 20089 سیزدهم آذرماه است. در ادامه این مطلب آمده است:
این خواسته مردم کشورهای اسلامی که باید خیلی زودتر از اینها انجام می شد تاثیر گرفته از انقلاب امام حسین(ع) و یاران وفادار آن حضرت است.
محمود درقدمی کارشناس مسائل سیاسی با بیان این عبارات می خواهد تاکید کند که منشا بیداری اسلامی و تحولات اخیررا باید در نهضت عاشورا جست وجو کنیم هدف اصلی قیام امام حسین(ع) آنجا که می فرماید: انما خرجت لطلب الاصلاح فی امه جدی ارید ان الامر بالمعروف و انهی عن المنکر و اسیر بسیره جدی و ابی علی ابن ابی طالب(ع)، یعنی هدف من از این سفر امر به معروف و نهی از منکر و خواسته ام از این حرکت، اصلاح مفاسد امت و احیای سنت و قانون جدم رسول خدا(ص) و راه و رسم پدرم، علی ابن ابی طالب(ع) است.
وی در ادامه به شباهت های مستبد و وابسته منطقه با حکام اموی که بویی از دین و اسلامیت نبرده بودند اشاره و تاکید می کند کشورهای تونس، مصر و لیبی و کشورهای حاشیه خلیج فاس بیش از آنکه به اراده مردمی و پشتوانه دینی معتقد باشند به دول غربی که خود دچار مشکلات زیادی در ارتباط با مردم شان هستند وابسته و متکی بودند، البته اکنون بایدگفت دول غربی با مشخص شدن سقوط نظام های دیکتاتوری منطقه به اصطلاح با مردم در شعار همراه شده اند.
مردم منطقه در بیداری اسلامی خواهان کرامت انسانی هستند که سید و سالار شهداء امام حسین (ع) به عنوان بهترین نماد عزت و آزادگی و مکارم انسانی به آن ها هدیه داده است و انسان های آزاده او را الگوی بارز از صلابت و ایثار می دانند و با تاسی از آموزه های عظیم نهضت آن امام همام تحول شگرفی در دنیا پدید می آورند.
به راستی ملت هایی مستضعف جهان با مشاهده شکست های پیاپی غرب دریافتند رژیم صهیونیستی، آمریکا و برخی از کشورهالی غربی دیگر توانی برای مهار نیروهای انقلابی ندارند و همین انگیزه خوبی شد تا تحول جدیدی را در منطقه رقم بزنند.
این کارشناس سیاسی ادامه می دهد: مسلمانان جهان مخصوصا ملل عرب امروز به پا خواسته و در برابر ستمگری های حکومت  های سرسپرده به غرب مبارزه و مقاومت می کنند چون به امام حسین (ع) اقتدا کرده و درس انقلاب و مقاومت را از نهضت عاشورا آموخته اند.
وی تاکید می کندکه پذیرش هیچ الگویی به جز عاشورا نمی تواند وضعیت ذلت بار مسلمانان تحت ظلم حکام فاسد کشورهای عربی را تغییر دهد که خوشبختانه بسیاری از مسلمانان در کشورهای مختلف از جمله کشورهای عربی این حقیقت را دریافته اند و در نهایت هم به پیروزی  رسیده اند.
در واقع فقط در این صورت است که دشمنان اسلام فکرتسلط سرزمین های اسلامی و غارت سرمایه ملل مسلمان را برای همیشه از ذهن دور خواهند کرد.
 اظهار نظر

نام:

ايميل:
وب:
شماره امنيتي:
نظر شما:


همشهری
2 مخالف 3 موافق
بابا محمود اصلاً به این حرفها توجه نکن.متنت خیلی خوب بود. واقعاً مثل یک کارشناس خبره تحلیل کردید.
ما اهل کوفه نیستیم محمود تنها بماند.
دوست عزیز قدیمی جناب در قدمی
با سلام
چه بهتر است در ارایه تحلیل از هر حادثه واتفاقی کمی بیشتر تامل کنیم تا حداقل خودمان از تحلیلمان راضی باشیم
تحلیل های احمدی نژادی ارایه دادن می بایست همراه با منطق باشد که در نوشته شما پارادوکس فراوان داریم
سعی کنیم هر قیاسی را درظرف خود آن انجام دهیم. مقایسه کردن حرکت پاک وبدون رنگ امام حسین با حرکت کشور های عربی که پشت پرده آنها تا امروز مشخص نشده است،فکر نکنم جالب وقابل تحسین باشد
شمادر مطلبتان عاشورایی دیگر وعده داده اید در حالی که روند جنبش های عربی تاکنون چیز دیگری نشان داده است
وباید بدانیم عاشورا درطول تاریخ اسلام برای یکبار اتفاق افتاده وقابل تکرار نیست
زیرا دیگر امام حسینی نیست که همچین حرکت پاکی داشته باشد