يادداشت سبزوار:

سبزوار آنلاين: يادداشت هايي درباره شهرستان سبزوار

يادداشت

تاریخ يادداشت: 13 دي 1390 / کد مطلب: 2442 / بازدید: 2707 / اظهار نظر: 1


ثبت نام و شروع دغدغه کاندیداانتخابات مجلس نهم با پایان مرحله ثبت نام از نامزدها وارد فاز دیگری شد دورانی که نامزدها به طور رسمی رقبای خود را شناخته و با درایت بیشتر برای حضور در خانه ملت بطور غیرعلنی شروع بکار می کنند.
در سبزوار اکثر کسانی که از قبل نام آنها برای مجلس نهم  مطرح بود وارد عرصه شدند البته برخی از افراد  از مدتها قبل با تشکیل جلسات خانگی و حضور در محافل مردمی برای کسب آرا برنامه داشتند.
در این دوره از انتخابات مثل دوره قبل جریان اصولگرا نامزدهای بیشتری را نسبت به جریان اصلاح طلب داراست از 31 نامزد ثبت نام شده بیش از دو سوم آنها خود را اصولگرا می نامند و بسیار به دنبال قرار گرفتن در لیست اصولگرایان سبزوار برای انتخابات هستند موردی که اصلاح طلبان بخاطر انحلال و یا تعلیق فعالیت احزاب دوم خردادی مقصر در فتنه 88 به دنبال آن نیستند.
در این بین برخی نامزدها تمایلی برای قرار گرفتن در لیست ندارند و عنوان می کنند که لیست ها در شهرهای بزرگ مورد توجه مردم می باشد و در شهرهای متوسط و کوچک کسی به لیست توجه نمی کند گرچه این سخن زیاد به گزاف نیست اما لیست ها در بد بینانه ترین حالت تاثیر خود را در آرا اقشار خاصی که حدود 10 درصد موکلین را شامل شود برجا می گذارد.
گرچه حضور گسترده اصولگرایان عرصه را بر نامزدهای اصلاح طلب تنگ خواهد کرد اما از طرفی دیگر این امر باعث عدم وحدت آرا اصولگرایان بر روی یک یا دو کاندیدا می شود و همین مساله امکان کشیده شدن انتخابات به مرحله دوم را قوت می بخشد.
مساله ای که برخی نامزدهای مطرح از آن واهمه دارند چرا که در دور دوم انتخابات باید همچون دور نخست و شاید بیشتر هزینه کرد و ترس از شکست نیز مزید بر علت خواهد شد .
هر چند تا تایید نامزدهای انتخابات حدود 50 روز دیگر باقی مانده اما اکثر قریب به اتفاق آنان موردی را برای رد صلاحیت خود نمی بینند و مواردی هم که در هاله ای از ابهام قرار دارند مشکلات خود را حل شده عنوان می کنند و با جدیت وارد عرصه شده اند.
اما آنچه که نامزدها در این دوره باید بیشتر مد نظر قرار دهند برنامه های کوتاه مدت و میان مدت شان در سبزوار و شهرستانهای اطراف است مساله ای که نامزدها در دوران تبلیغات با  کلی گویی از کنار آن می گذرند و یا احیانا وعده هایی می دهند که امکان به وقوع پیوستن آن حداقل در مدت 4 سال دور از ذهن است.
اگر از برخی از همین آقایان درباره ریز برنامه هایشان درباره رفع معضل بیکاری که مسلما یکی از شعارهایشان می باشد بپرسید در جواب می مانند و یا حرف های کلیشه ای بدون پشتوانه را تحویل شما خواهند داد.
در پایان می گوییم هنوز هم برای ارائه برنامه های عملی برای ساختن سبزواری آباد که آرزوی هر سبزواری می باشد دیر نشده جوین، جغتای، خوشاب  همه در کل سبزواری هستند و مطمئنا رشد و توسعه سبزوار منجر به رشد و پیشرفت آنها خواهد شد.اظهار نظر

نام:

ايميل:
وب:
شماره امنيتي:
نظر شما:


امیداست مردم شریف شهرستان سبزوار با انتخاب کاندیدای متعهد و مردمی موجب سرفرازی وپیشرفت هرچه بیشتر شهرستان شوند