گزارش سبزوار:

سبزوار آنلاين: گزارش از شهر سبزوار

گزارش

تاریخ گزارش: 13 دي 1390 / کد مطلب: 2448 / بازدید: 24886 / اظهار نظر: 0


گزارشی از نشست وزیر ورزش و جوانان با هیات های ورزشی و تشکل های جوانان سبزواروزیر ورزش و جوانان بعد از بازدید از طرح های ورزشی سبزوار در جمع مسئولان هیات های ورزشی شهرستان و تشکل های جوانان حضور یافت و به تشریح اقدامات پیش روی دولت در مقوله ورزش و جوانان پرداخت.
به گزارش سبزوار آنلاین در این جلسه  که با حضور نمایندگان مردم در مجلس، مدیر کل ورزش و جوانان استان خراسان رضوی، تعدادی از مسئولین ادارات، پیشکسوتان و ورزشکاران شهرستان در سالن اجتماعات شهید فرودی فرمانداری برگزارشد وزیر ورزش و جوانان  گفت: بعد از پیگیری های جدی نمایندگان شما در مجلس و انعکاس پیام مردم خوب سبزوار به بنده تصمیم گرفتم که به این منطقه بیایم و از نزدیک با استعدادها و مشکلات پیش روی جامعه ورزشی و جوانان سبزوار آشنا شوم .
دکتر عباسی با بیان اینکه دولت نهم و دهم اقدامات موثری را در تمامی عرصه ها به خصوص ورزشی انجام داده افزود: اگر بخواهیم نسبت افزایش  سرانه ورزشی را در بعد از انقلاب لحاظ کنیم در دولت های نهم و دهم به اندازه 60 سال گذشته در بحث زیر ساخت ها نه تنها در سبزوار بلکه در کل کشور اقدامات بسیار مطلوبی صورت گرفته است.
وی اظهار داشت: طی بازدیدی که از بخش های مختلف ورزشی در سبزوار داشتیم کارگاه بزرگ سازندگی در حال فعالیت است، انصافا در مجموعه ورزشی، فرهنگی، تفریحی و صنعتی سبزوار اقدامات بسیار خوبی در حال شکل گیری است هرچند این اقدامات اصولی سال ها بعد خود را نشان خواهد داد.
وزیر ورزش و جوانان با بیان اینکه دشمنان نظام در تلاش هستند  تا نگذارند پرچم ولایت مداری و ولایت فقیه در کشور به اهتزار درآید افزود: رهبری و ولایت نقطه اتکا و افتخار ملت ماست مسئولان سعی دارند توسعه را مطابق با امکانات در کشور به حداکثر خود برساند.
 دکتر عباسی با بیان اینکه ورزش پایه و اساس توسعه است تصریح کرد: هر موضع توسعه آمیز نیاز به مزیت دارد هنگاهی که می گوییم کشور باید توسعه پیدا کند برخی گمان می کنند که برای رشد کشور باید سرمایه، تسهیلات و زمین  فراهم باشد اما باید گفت ورزش برتر و مهمتر از آن است کشوری برازنده است که جوانان سالم و قدرتمند داشته باشد واز آن جایی که ورزش بر سلامتی جامعه، نشاط اجتماعی آحاد مردم تاتیر گذار است پس باعث توسعه و رشد اقتصادی نیز خواهد شد.
دکتر عباسی مزیت مهم این ملت  را جوانان عنوان کرد و گفت: جوانان مهمتر از ابزار و امکانات هستند قطعا سبزوار دارای چنین مزیت هایی است که در نظام برنامه ریزی و توسعه به آن توجه ویژه شده است.
وزیر ورزش و جوانان مولف اصلی رشد و توسعه را اتحاد و همدلی نمایندگان با یکدیگر عنوان کرد و گفت: هر کجا اختلاف باشد توسعه و پیشرفت پیش نمی آید توسعه با تفاهم و اتحاد و انسجام قابل پیش بینی است که اتحاد و همدلی یکی از مزیت های بسیار مطلوب نمایندگان مردم سبزوار در مجلس می باشد.
وی از بهره برداری استادیوم 15 هزار نفری سبزوار تا سال آینده خبر داد و افزود:آنچه به ما مربوط است اعتبارات و امکانات است تلاش می کنیم در سال آینده این طرح بزرگ را به بهره برداری برسانیم .
وزیر ورزش و جوانان در مورد استادیوم شهید مظهری نیز که  نیاز به نور و پیست تارتان دارد اشاره کرد و گفت: وعده هایی برای آن داده شده تا به انجام برسد.
وی در پایان تمامی این اقدامات را هدیه ای به تمامی شهدا عنوان کرد و سلام مخصوص رئیس جمهور را به عرض همه مردم سبزوار رساند.
معاون استاندار و فرماندار سبزوار نیز در ابتدای این نشست گفت: سبزوار با جمعیتی حدود  350 هزار نفر دارای پتانسیل ها و مزیت های انسانی فراوانی است  که استعدادهای  بالقوه و بالفعل زیادی در آن وجود دارد.
قاسم شعبانی عطار با بیان اینکه اقدامات خوبی در جهت زیر ساخت ها صورت گرفته اظهارداشت: توسعه ورزش همگانی، ورزش قهرمانی و ایجاد زیرساخت های لازم از اقدامات بسیار خوب دولت نهم و دهم می باشد که ثمرات آن را ورزشکاران احساس می کنند .
وی با اشاره به بازدید وزیر ورزش و جوانان ازمجموعه 15 هزار نفری،  سالن 3 هزار نفری سربداران، استادیوم  شهید مظهری، مجموعه شهید حقانی اظهار داشت: نویدهای بسیار مثبتی برای تکمیل و بهسازی این مکان ها داده شد که امیدواریم با سفر وزیر ورزش و جوانان به سبزوار بخش عمده ای از دغدغه پیشکسوتان و نوجوانان و جوانان بر طرف شود.
نماینده مردم سبزوار، جوین، جغتای و خوشاب نیز خدمت بی منت را هدف و سرلوحه دولت در سفرهای استانی عنوان کرد و گفت: با توجه به اینکه تمامی وزرا چند دفعه سفری را به سبزوار داشته اند انشاا... وزارت نوپای ورزش و جوانان با قامت دکتر عباسی تحول عظیمی را در عرصه ورزش و جوانان سبزوار ایجاد خواهد کرد.
 محمد رضا محسنی ثانی با بیان اینکه تعداد بسیار زیادی از نیروهای جوان سبزواری دارای استعدادهای مختلف ورزشی هستند که این  یکی از ظرفیت های بسیار بزرگ مغفول مانده در سبزوار است افزود: این استعدادها نتوانسته شکوفایی خود را در عرصه های مختلف داشته باشد که بخشی از این به فراهم نشدن زمینه بروز و ظهور این استعدادها بر می گردد هر چند کارهای بسیار زیادی در زمینه امکانات ورزشی در طی سالهای گذشته صورت گرفته است.
وی میزان سرانه ورزشی شهرستان بزرگ سبزوار را در ابتدای نمایندگی خود 13سانتیمتر اعلام کرد و گفت: در حال حاضر این رقم قابل قیاس نیست چرا که در5 سال گذشته فعالیت های عمرانی و ورزشی رشد بسیار مطلوبی را داشته است که با همت وزیر ورزش و جوانان  این امکانات رشد در خور شانی خواهد یافت.
نماینده مردم سبزوار با اشاره به اینکه 4 لیگ برتر در استان خراسان رضوی وجود دارد افزود: سبزوار به نوبه خود دارای نماینده ای در 3 لیگ برتر هندبال آقایان، بانوان و کشتی است سبزوار مهد هندبال ایران است و نام سبزوار بر سکوی قهرمانی کشور می درخشد.
وی ادامه داد: قرار بود استادیوم 15 هزار نفری در سال 86 با اعتبارات قطره چکانی به بهره برداری کامل برسد با توجه به اینکه در سال جاری اعتبارات خوبی به این استادیوم اختصاص یافته است بنا بر قول شما با فراهم شدن امکانات امیدواریم کاسه استادیوم تا اردیبهشت ماه و کل آن تا 22 بهمن سال آینده با اعتباری بالغ بر 7 میلیارد تومان به بهره برداری برسد.
عضو کمیسیون اجتماعی مجلس با اشاره دوباره بر اینکه سبزوار مهد هندبال است گفت: در زمان برگزاری مسابقات هندبال خیل عظیمی ازهندبال دوستان سبزواری بنا بر کمبود ظرفیت سالن شکایات زیادی دارند که امیدواریم اقدامات خوبی برای احداث سالن 7 هزار نفری از طرف دولت  انجام شود.
دیگر نماینده مردم در مجلس اظهار داشت: بحث ورزش نه تنها برای سلامتی بلکه برمسائلی از جمله شغل، تحصیل و ازدواج جوانان نیز تاثیرگذار خواهد بود و اینها لازم و ملزوم یکدیگر هستند.
علی بروغنی افزود: قرار است وزیر ورزش بعد از سبزوار سفری به سمنان داشته باشند با توجه به اینکه وسعت سمنان از سبزوار بیشتر است اما از لحاظ جمعیت مقدار اندکی با سبزوار فاصله دارد اما ظرفیت ها و قابلیت های سبزوار به خصوص در زمینه ورزشی از این استان بیشتر است.
وی ادامه داد: موتور سواری، هندبال، فوتبال، بدنسازی، ورزش های ووشو، دوو میدانی و جودو از  جمله رشته های ورزشی سبزوار هستند که نیازمند توجه بیشتر وزارت ورزش و جوانان  می باشند.
بروغنی با بیان اینکه نزدیک 2 سال است که برای هیات های ورزشی قول تشک داده شده افزود: امیدواریم مبلغ خوبی برای هیات های ورزشی سبزوار اختصاص پیدا کند تا مشکلاتی که فرا روی ورزش ما است تا حدی مرتفع شود.

حاشیه مراسم
قرار بود نماینده ورزشکاران و تشکل های جوانان به ارائه گزارشی از استعدادها و مشکلات خود بپردازند که بخاطر کمبود وقت منتفی شد اما جاجرمی دبیر هیات ورزش های باستانی در ابتدای سخنان وزیر ورزش خواستار بیان ارائه مطالبش شد وی خطاب به وزیر ورزش و جوانان گفت: سلام ویژه ورزشکاران سبزوار را به خدمت رهبر معظم انقلاب برسانید ما همیشه جان بر کف مقام معظم رهبری هستیم او که پشتیبان ورزش باستانی است وی سپس به بیان اشعار پهلوانی در ولایت پذیری ورزشکاران باستانی کار پرداخت که با استقبال حاضرین و شخص وزیر روبرو شد .
جاجرمی همچنین از تمامی مسئولان شهرستان به ویژه شهردار سبزوار به خاطر مساعدت در اهدای زمینی برای ساخت زورخانه باستانی سپاسگزاری کرد.
اظهار نظر

نام:

ايميل:
وب:
شماره امنيتي:
نظر شما:


0 نظر در صف تاييد است.