گزارش سبزوار:

سبزوار آنلاين: گزارش از شهر سبزوار

گزارش

تاریخ گزارش: 2 مرداد 1393 / کد مطلب: 2792 / بازدید: 2139 / اظهار نظر: 0

گزارشی از تودیع و معارفه فرماندار


برادران آمد و شعبانی رفت صد شکر که این آمد و صد حیف که آن رفتبرادران آمد و شعبانی رفت      صد شکر که این آمد و صد حیف که آن رفت مراسم تودیع و معارفه معاون استاندار  و فرماندار ویژه شهرستان سبزوار برگزار شد و احمد برادران به عنوان بیست و سومین فرماندار سبزوار پس از پیروزی انقلاب معرفی شد.
به گزارش سبزوارآنلاین مراسم تودیع و معارفه معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان سبزوار با حضور رشید معاون سیاسی امنیتی استاندار خراسان رضوی و اعضاء شورای اداری شهرستان سبزوار در سالن اجتماعات شهید فرودی فرمانداری برگزار شد.

همه توفیقات مدیریت بنده با همکاری مدیران انجام شده است 

قاسم شعبانی عطا ر فرماندار سابق سبزوار در این مراسم با ابراز خرسندی از توفیق خدمتگزاری به مردم دیار شیعی سربداران گفت:  آنچه در دوران مدیریت بنده اتفاق افتاد با همکاری و مساعدت همه مدیران دستگاه های اجرائی بود .
و با بیان اینکه تمام طول خدمتگزاری بنده  در وزارت کشور بوده است افزود: از اول تیرماه 1359 کارم را در وزارت کشور با بخشداری کلات نادری آغاز کردم و پس از طی پست های مختلف زیر مجموعه های این وزارتخانه در استان خراسان بزرگ و رضوی امروز هم در اول مردادماه 1393 در آخرین ایستگاه سنگر خدمت در شهرستان سبزوار خدمتم را به پایان می رسانم.

 
شعبانی عطار تامین امنیت و رفاه و آسایش، ایجاد تعامل و وحدتو همدلی بین مسئولین، ایجاد عدالت در بین گروه ها و احزاب سیاسی و اجتناب از فعالیت های سیاسی جناحی، تلاش برای شان و جایگاه و اقتدار فرمانداری و تعامل با مدیران استانی را از مهمترین رویکرد های مدیریت خود در مدت 5 سال 3 و ماه و 11 روز در سبزوار برشمرد.
وی با بیان اینکه موسسه دیار آبادانی سبزوار  به حق یک پتانسیل در توسعه و عمران و آبادانی شهرستان است بیان کرد: ارتقاء 2 بخش خوشاب و داورزن از مهمترین اقدامات دوران مدیریتی بنده در سبزوار است که از همه عزیزانی که در ارتقاء این دو بخش ما را حمایت کردند تقدیر و تشکر می کنم.
فرماندار ساب ق سبزوار برگزاری همزمان  4 انتخابات مهم کشور در سبزوار را هم با کمترین هزینه و بیشترین مشارکت را یکی دیگر از عملکرد ویژه خود دانست.
شعبانی عطار با بیان اینکه در سال 1388 که بنده به عنوا ن فرماندار معرفی شدم سبزوار در بیشتر شاخص های توسعه از نرم استانی پائین تر بود تصریح کرد: خوشبختانه با تلاش همه مدیران  کارهای زیادی در حوزه های گازرسانی ، جمع آوری فاضلاب، انتقال آب، راه، برق، مخابرات، بهداشت و درمان ، دیجیتالی شدن شبکه های تلویزیون و ...  انجام گرفت و امروز ما در بیشتر این حوزه ها ارتقاء یافته ایم و از میانگین استانی عبور کرده ایم.
وی با تاکید بر اینکه در همه روزهای مدیریتم در سبزوار تمام توان و تجربه 36 ساله ام را برای پیشرفت و آبادانی سبزوار به کار بستم از همه مردم و مسئولان حلالیت طلبید.برای عقب ماندگی ها برنامه ریزی ویژه ای تدوین شود

 نماینده مردم سبزوار در مجلس شورای اسلامی نیز اظهار داشت: خدمت 36 ساله برادر عزیزمان آقای شعبانی عطار نشان از توانمندی وی در کارهای اجرائی است چرا که برخی از مدیران ما زودتر از 30 سال خود را بازنشسته می کنند.
رمضانعلی سبحانی فر  با تاکید بر اینکه فرماندار جدید باید برای عقب ماندگی های های شهرستان  برنامه ریزی ویژه ای تدوین کند گفت:  باید مسیر توسعه شهرستان با کوشش و تلاش مضاعف مدیران پیموده شود.
وی با اشاره به اینکه بیکاری و به ویژه اشتغال جوانان و فارغ التحصیلان یکی از مهمترین مشکلات اصلی جامعه و شهرستان سبزوار است بیان کرد: خوشبختانه مهندس برادران از بدنه صنعت و تولید است و ان شاءالله با فکر  و نگاه توسعه و عمران خواهند توانست با رونق به بخش تولید دغدغه های این بخش را تا حد امکان برطرف نماید.
منتخب مردم در مجلس با تاکید بر اینکه شهرستان سبزوار هنوز در برخی از شاخص های توسعه از میانگین استانی عقب تر است افزود: تلاش های زیادی برای رفع محرومیت و کمبودها از سوی مسئولان دستگاه های اجرائی و نمایندگان مجلس صورت گرفته اما هنوز به سطح مقبولیت نرسیده ایم و باید با کار مضاعف این امر محقق گردد.
عضو مجمع نمایندگان استان همراهی و همدلی مدیران  را لازمه رسیدن به توسعه دانست و گفت: مشکلات مردم در بخش های گازرسانی، آبرسانی و راه روستایی بیشتر از سایر بخش هاست که باید با  کار ویژه  مدیران رفع و رضایت مردم را در پی داشته باشد.

رضایت مردم مهمترین دستاورد عملکرد مدیران است
معاون سیاسی امنیتی استاندار خراسان رضوی هم در این مراسم طی سخنانی با اشاره به بیانات حضرت علی درباره ویژگی ها و وظایف مسئولان نظام اسلامی گفت: مهمترین دستاورد مدیران نظام اسلامی رضایت مردم است و رضایت مردم مطمئنا رضایت خداوند را نیز به همراه دارد.
علی اصغر رشید با بیان اینکه بهترین انسان ها برترین کارهایشان را در مسیر حق انجام می دهند  مدیران اجرائی را بر میانه روی در انجام امور دعوت کرد.
وی با تاکید بر اجتناب از  افراط و تفریط و تساهل و تسامح بی جا مدیران در پیشبرد امور افزود: لازمه این مهم علاقه به کار، طرح برنامه، خویشتن داری و مشورت است.
معاون استاندار گسترش عدل را محوری ترین ویژگی کار مدیران دانست و بیان کرد: شعار اعتدال دولت تدبیر و امید از امیر مومنان سرلوحه گرفته شده است.
وی با تاکید بر اینکه مدیران باید عدالت را به معنای واقعی اجرا کنند و از تبعیض دوری کنند تصریح کرد: باید در خدمتگزاری به مردم اهتمام بیشتری صورت گیرد و در این راه مدیر نظام اسلامی نباید دچار غرور شود.
رشید از خدمات قاسم شعبانی عطار در طول 36 ساله خدمت به نظام تقدیر کرد و گفت: وی به کسوت بازنشستگی نائل می آیند اما در صورت تمایل وی از تجربیات شان در مدیریت عالی استان در قالب مشاوره بهره خواهیم برد.
وی همچنین با بیان اینکه آقای برادران ویژگی های ی ک فرماندار را دارا می باشند گفت: وی در حوزه های مختلف اجرائی سابقه مدیریتی  و اجرائی دارند و صاحب علم و دانش و کشت و صنعت هستند که امیدواریم خدمات وی مقبول نظام و مردم دیار سربداران واقع شود.
  در ادامه جلسه متن تقدیر و تشکر استاندار از شعبانی عطار و حکم فرمانداری احمد برادران به عنوان معاون استاندار و فرماندار ویزه سبزوار قرائت شد و به آنان تقدیم شد.سبزوار باید به جایگاه دومین شهر استان برسد

معاون استاندار  و فرماندار ویژه سبزوار هم گفت:  شهرستان سبزوار دارای پتانسیل های فراوانی در بخش های مختلف نیروی انسانی مستعد، مراکز علمی و آموزشی، صنعت و معدن ، حوزه علمیه و منابع خدادادی طبیعی است.
احمد برادران با تاکید بر اینکه  باید زمینه توسعه پایدار و بالندگی  با همگرایی و اتحاد در مسیر اعتدال فراهم شود بیان کرد:  با پیشرفت و آبادانی سبزوار را به معنای واقعی به جایگاه دومین شهر استان برسانیم.
فرماندار سبزوار از همه مدیران و صاحب نظران خواست در راه خدمت به مردم و عمران وآبادانی دیار سربداران وی را از نظرات بی بهره نگذراند.


برادران آمد و شعبانی رفت
صد شکر که این آمد و صد حیف که آن رفت

حجت الاسلام سیدآبادی رئیس دادگستری و کاظم کرامت رئیس شورای شهرستان هم در جلسه به نمایندگی از مدیران دستگاه های اجرائی مطالبی را ارائه کردند.
رئیس دستگاه قضا سبزوار گفت: در نظام اسلامی مدیران علاوه بر این که باید در برابر مردم و مقامات بالاتر پاسخگو باشد در پیشگاه خدای متعال نیز مسؤولیت دارد.
حجت الاسلام مهدی سیدآبادی با اشاره به اینکه عهدنامه امیرمومنا(ع) به مالک اشتر حاوی برجسته ترین نکات مدیریتی است و امروز به عنوان ستد مدیریتی در سازمان ملل به ثبت جهانی می رسد از بی اطلاعی و عدم مطالعه این سند از سوی مدیران که خود را منتسب به آن حضرت می دانند ابراز تاسف کرد.
وی به مهندس برادران پیشنهاد کرد عهدنامه حضرت علی (ع) به مالک اشتر را به تعداد روسای ادارات و مدیران شهرستان  منتشر کنند و آن را سرلوحه مدیریت و خدمت به مردم قرار دهند.
رئیس دادگستری سبزوار اضافه کرد: توجه کارگزاران نظام به  رفتارحضرت علی(ع) و  بنیانگذار جمهوری اسلامی و رهبر فرزانه  انقلاب باعث افزایش اعتماد مردم به نظام می شود.  حجت الاسلام سیدآبادی  همچنین مسؤولین را زیور نظام برشمرد و تصریح کرد:خادمی مردم، امانتداری در مسئولیت، اجتناب از گروه گرائی، فعالیت های سیاسی، قانون گریزی، تبعیض و تکریم ارباب رجوع مسئولین موجب استحکام نظام می شود.

رئیس شورای شهرستان نیز طی سخنانی انتخاب مهندس برادران را بجا و شایسته دانست و گفت: در اعتدال، انصاف و عقلانیت شایسته ترین فرد برای تصدی پست مدیریت سبزوار احمد برادران بود که خوشبختانه انجام شد.
کاظم کرامت همچنین از زحمات قاسم شعبانی تقدیر کرد و گفت: شورای شهر حاضر است از وجود جناب شعبانی بهره ببرد و از مشاوره ها و تجربه های وی استفاده کند. 
عضو شورای شهر سبزوار در ادامه به قرائت شعر هایی از مولانا درباره ماه رمضان و عید سعید فطر پرداخت و بر وزن یکی از بیت های این شعر گفت
برادران آمد و شعبانی رفت
صد شکر که این آمد و صد حیف که آن رفت
کرامت همچنین چند بیت از اشعار  محمد مجمع الصنایع با لهجه سبزواری را قرائت کرد که با استقبال حاضرین و رشید معاون استاندار مواجه شد.
اظهار نظر

نام:

ايميل:
وب:
شماره امنيتي:
نظر شما:


0 نظر در صف تاييد است.