گزارش سبزوار:

سبزوار آنلاين: گزارش از شهر سبزوار

گزارش

تاریخ گزارش: 8 شهريور 1393 / کد مطلب: 2825 / بازدید: 2342 / اظهار نظر: 1

گزارشی از سفر خبرنگاران به روداب


«مدیران جوان» ویژگی بارز روداب«مدیران جوان» ویژگی بارز روداب خبرنگاران سبزوار در پی دعوت  شهرداری و شورای شهر روداب به این شهر سفر کردند و در نشست  خبری مسئولان این شهر حضور یافتند.
بخشدار روداب  در این نشست گفت: حضور امام جمعه در شهر روداب و توفیق برگزاری نماز جمعه باعث تحرک و توسعه همه حوزه ها به ویژه  بخش های اجتماعی، فرهنگی  شده است.
محمود شم آبادی با بیان اینکه روداب  با 25 سال قدمت جوانترین بخش شهرستان سبزوار است گفت: روداب از سال 1369 با انتزاع از ششتمد به عنوان بخش مستقل شناخته شد که از آن مدت تا کنون توفیقات زیادی را به خود دیده است.
نماینده عالی دولت در بخش روداب با بیان اینکه ارتقاء بخش های  جوین، چغتای، خوشاب و داورزن به شهرستان زمینه بروز پتانسیل ها و مشکلات بخش روداب برای مسئولین شهرستان را بیش از پیش آشکار کرده است تصریح کرد:  جدائی شهرستان های تازه تاسیس از شهرستان بزرگ سبزوار باعث کاهش حجم کاری مدیران شهرستان و دیده شدن بخش روداب نزد مدیران شهرستان و استان شده است.
وی با بیان اینکه روداب حاصل توسعه نا متوازن شهرستان سبزوار در دهه های قبل است افزود: حضور امام جمعه در شهر روداب و توفیق برگزاری نماز جمعه باعث تحرک و توسعه همه حوزه ها به ویژه  بخش های اجتماعی، فرهنگی  شده است.
شم آبادی به مهندسی فرهنگی بخش روداب اشاره کرد و  اظهار داشت: یک و نیم میلیارد تومان اعتبار برای زیر ساخت های حوزه های فرهنگی اجتماعی در سطح بخش هزینه شده است که می توان به ساخت 16 خانه عالم، یادمان شهدای گمنام در شهر روداب و روستاهای گز، دارین و ... اشاره کرد.
وی با اهمیت دانستن جلسات شورای فرهنگ عمومی بخش گفت: تدوین سند فرهنگی روداب در 7 بخش و 107 بند یکی از دستاوردهای جلسات شورای فرهنگ عمومی است.
این مسئول جوان بودن مدیران بخش روداب را مهمترین شاخص مدیریت در روداب دانست و اضافه کرد: اتحاد و همدلی در بین مسئولان و همچنین همکاری مردم باعث توسعه و آبادانی شده است.
بخشدار برمدیریت منابع آب با توجه به هزینه میلیاردی آبرسانی  به روستاها و کویری بودن منطقه تاکید کرد و گفت: استقرار آموزش و پرورش هم مهمترین مطالبه مردم بخش است.
شهردار روداب هم  طی سخنانی از تکمیل عملیات  تعریض جاده سبزوار روداب خبر داد و گفت:   کشته شدن ده ها نفر از اهالی منطقه بر اثر تصادف وسایل نقلیه با بونکر و تریلر های حمل سیمان ما را برآن داشت تا با هماهنگی شورای شهر نسبت به تعریض جاده اقدام نمائیم.
خلیل دارینی با اشاره به اینکه تردد کامیون ها در شب در این مسیر بسیار وحشتناک است افزود: هر چند امکانات و بودجه ای در این رابطه در اختیار نداشتیم اما با مشارکت مردم و همت مسئولین عملیات تعریض جاده را از 6 متر به 14 متر آغاز کردیم  تا زمینه ارتقاء درجه این محور از راه روستائی به شهری میسر شود.
شهردار جوان روداب  به پیگیری نمایندگان مردم در مجلس شورای اسلامی و معاون استاندار و فرماندار سبزوار اشاره  کرد و گفت: از مچموع 40 کیلومتر جاده سبزوار روداب 10 کیلومتر توسط شهرداری روداب ، 20 کیلومتر توسط وزارت صنعت معدن و تجارت و 10 کیلومتر باقی مانده را هم توسط اداره راه و شهرسازی سبزوار  تعریض و آسفالت خواهد شد.
وی ساخت ویلایی مسکن مهر شهر روداب در قطعات 200 متر مربعی به صورت تک واحده را مشخصه بارز این پروژه نسبت به شهرهای همطراز دانست و گفت: کل سایت مسکن مهر روداب 146 قطعه است که در حال حاضر 100 واحد آن تکمیل شده و افراد در آن مستقر شده اند.
دارینی به استقبال رودابی ها از مسکن مهر اشاره کرد و گفت: ساخت این واحد ها توسط خود مالکین با نظارت مهندسین و به صورت اصولی انجام شد که رضایت صاحبان واحدها را به همراه داشته است.
وی با اشاره به احداث بلوار 400 متری دسترسی به سایت مسکن مهر توسط شهرداری با اعتباری بالغ بر 400 میلیون تومان از محل منابع داخلی افزود:  آسفالت کوچه ها و معابر سایت مسکن مهر آغاز شده و  امسال تماما بتکمیل خواهد شد.
شهردار روداب از نهضت پیاده روسازی معابر شهر روداب طی امسال و سال آینده خبر داد و بیان کرد: برای رسیدن به سطح مطلوب معابر شهری باید 50 هزار متر مربع پیاده رو بسازیم که برای این کار حدود یک میلیار تومان اعتبار لازم است که خوشبختانه با ارتباط تنگاتنگ و مشارکت مردم با شهرداری این مهم میسر خواهد شد.
دارینی همچنین از سرانه 60 متر مربعی فضای سبز  هر شهروند رودابی سخن گفت و ادامه داد: روداب با 30هکتار فضای سبز بالترین سرانه فضای سبز را در خراسان رضوی دارد.
وی حفظ و گسترش فضای سبز، جداسازی آب شرب از فضای سبز، مکانیزه کردن آبیاری فضای سبز، تکمیل پارک آبی و مجموعه تفریحی روداب، حمایت از تیم های ورزشی و حمایت از فعالیت های قرآنی را از دیگر برنامه های شهرداری برشمرد.
رضا قلعه نوی رئیس شورای شهر روداب هم گفت: روداب وسیع ترین بخش کشور با ظرفیت های فراوان در بخش های مختلف است.
وی وجود 70 معدن در این بخش را نمونه ای از پتانسیل های این بخش انست و یادآور شد: تنوع حیات وحش و وجود منطقه حفاظت شده پروند، آسیاب های آبی، استقرار کل عشایر شهرستان سبزوار، کارخانه سیمان لار و ... از شاخصه های بخش روداب است.
در این جلسه آقایان برزوئی و مقیم نژاد عضوهای شورای شهر، رضا برآبادی رئیس شورای بخش و نیک پسند مسئول جهاد کشاورزی روداب حضور داشتند.
اظهار نظر

نام:

ايميل:
وب:
شماره امنيتي:
نظر شما:


1 نظر در صف تاييد است.